There is a bug affecting the way URLs are displayed in eForms notices. We are working on solving the problem. In the meanwhile, we suggest that you remove the comma (or any other special character) that appears at the end of the URL. We apologize for the inconvenience.
Registration is open for our 4th Workshop with TED reusers, on the 14th of December 2023
Services - 278222-2023
Bulgaria-Plovdiv: Tree-maintenance services
2023/S 090-278222
Contract notice – utilities
Services
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Направа на просеки, кастрене на клони и отсичане на дървета по съществуващи и новоизграждащи се линии средно и ниско напрежение на територията на КЕЦ Раковски
Reference number: 202-EP-23-XK-B-З
II.1.2)Main CPV code
77211500 Tree-maintenance services
II.1.4)Short description:
Предметът на поръчката се изразява в услуги по направа на просеки, кастрене на клони и отсичане на дървета по съществуващи и новоизграждащи се линии средно напрежение (СрН) и ниско напрежение (НН) в съответствие с изискванията на Наредба №9 от 9.06.2004 г. за техническата експлоатация на електрически централи и мрежи, чл. 622 от Наредба №3 от 9.06.2004 г. за устройството на електрическите уредби и електропроводните линии, както и действащите други нормативни и поднормативни актове.
II.1.5)Estimated total value
Value excluding VAT: 189 500.00 BGN
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.4)Description of the procurement:
1. Направа на просеки по съществуващи и новоизграждащи се линии средно напрежение по задание на Възложителя с извършване на следните дейности:
- Почистване на просеката от издънки, храсти и дървета - дка
- Отсичане на отделни маркирани дървета извън сервитута на електропровода изнесени на временен склад - бр
- Кастрене на клони в близост до електропровода при невъзможност да се отсече цялото дърво - бр
2. Направа на просеки по съществуващи и новоизграждащи се линии ниско напрежение по задание на Възложителя с извършване на следните дейности:
- Почистване на трасето от храсти, издънки, дървета или рядка растителност в сервитута на ВЛ - дка
- Кастрене на клони в сервитута на ВЛНН на отделни дървета. Количеството е за брой изкастрено дърво - бр
3. Почистване на сервитутна зона на Трафопост (БКТП) - бр
4. Дейностите се извършват в обем, определен от Възложителя като заявката за конкретен обект включва:
- Изсичане на растителността по участъка на просеката
- Нарязване на стволовете от отрязаните дървета по дължина, указана от съответния компетентен орган или Възложителя
- Складиране и разчистване на добития материал (дървета, храсти и/или и клони) в съответствие с нормативните изисквания
5. Количествата са прогнозни за период от 24 месеца и включват предвидената опция за удължаване срока на договора.