Ajánlati/részvételi felhívás
Jogalap:
2014/24/EU irányelv
I. szakasz: Ajánlatkérő
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
A 648/2004/EK európai parlamenti és tanácsi rendelet (a mosó- és tisztítószerekről szóló rendelet) értékelésének támogatása.
Hivatkozási szám: 546/PP/GRO/IMA/16/1133/9318.
II.1.2)Fő CPV-kód79000000 Üzleti szolgáltatások: jog, marketing, tanácsadás, munkaerő-felvétel, nyomtatás és biztonság
II.1.4)Rövid meghatározás:
A 648/2004/EK európai parlamenti és tanácsi rendelet (a mosó- és tisztítószerekről szóló rendelet) utólagos értékelésének támogatása: A 2005. októberi hatálybalépése óta a rendelet nem esett át teljes körű értékelésen. Alapvető fontosságúnak tartjuk egy utólagos értékelés elvégzését a Bizottság REFIT (Regulatory Fitness and Performance, Célravezető és hatásos szabályozás) programjának (elsősorban a vegyi anyagokra vonatkozó, a REACH rendelettől eltérő jogszabályok célravezetőségi vizsgálata) és a jobb szabályozásra irányuló stratégia keretein belül. Az értékelés célja annak vizsgálata, hogy a célkitűzések milyen mértékben kerültek teljesítésre a hatékonyság, eredményesség, relevancia, koherencia és az Európai Unió számára biztosított hozzáadott érték szempontjából. Az értékelés is hozzájárulhat a rendelet végrehajtásának javításához, vagy információkat szolgáltathat a mosó- és tisztítószerekről szóló rendelet lehetséges módosításáról vagy átdolgozásáról szóló hatásvizsgálati tanulmányhoz.
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrendÉrték áfa nélkül: 200 000.00 EUR
II.1.6)Részekre vonatkozó információkA beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)79410000 Üzleti és vezetői tanácsadói szolgáltatások
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
A közbeszerzés célja támogatás igénybe vétele a 648/2004/EK európai parlamenti és tanácsi rendelet utólagos értékeléséhez. A 2005. októberi hatálybalépése óta a rendelet nem esett át teljes körű értékelésen. Alapvető fontosságúnak tartjuk egy utólagos értékelés elvégzését a Bizottság REFIT (Regulatory Fitness and Performance, Célravezető és hatásos szabályozás) programjának (elsősorban a vegyi anyagokra vonatkozó, a REACH rendelettől eltérő jogszabályok célravezetőségi vizsgálata) és a jobb szabályozásra irányuló stratégia keretein belül. Az értékelés célja annak vizsgálata, hogy a célkitűzések milyen mértékben kerültek teljesítésre a hatékonyság, eredményesség, relevancia, koherencia és az Európai Unió számára biztosított hozzáadott érték szempontjából. Az értékelés is hozzájárulhat a rendelet végrehajtásának javításához, vagy információkat szolgáltathat a mosó- és tisztítószerekről szóló rendelet lehetséges módosításáról vagy átdolgozásáról szóló hatásvizsgálati tanulmányhoz.
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Support to the evaluation of Regulation (EC) No 648/2004 of the European Parliament and of the Council (Detergents Regulation).
II.1.2)Main CPV code79000000 Business services: law, marketing, consulting, recruitment, printing and security
II.1.4)Short description:
Support to the ‘ex post’ evaluation of the Regulation (EC) No 648/2004 of the European Parliament and of the Council (Detergents Regulation): the Regulation has not undergone a full evaluation since its entry into force in October 2005. An ‘ex post’ evaluation is considered essential in the context of the Commission's REFIT programme (in particular the fitness check on chemicals legislation (other than REACH)) and better regulation strategy. The purpose of the evaluation is to assess to what extent its objectives have been achieved in terms of effectiveness, efficiency, relevance, coherence and EU-added value. The evaluation may contribute to the improvement of the Regulation's implementation or may feed into an impact assessment study for a possible amendment or recast of the Detergents Regulation.
II.1.5)Estimated total valueValue excluding VAT: 200 000.00 EUR
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)79410000 Business and management consultancy services
II.2.4)Description of the procurement:
The aim of this procurement is to seek support to the ‘ex post’ evaluation of the Regulation (EC) No 648/2004 of the European Parliament and of the Council (Detergents Regulation). The Regulation has not undergone a full evaluation since its entry into force in October 2005. An ‘ex post’ evaluation is considered essential in the context of the Commission's REFIT programme (in particular the fitness check on chemicals legislation (other than REACH)) and Better Regulation Strategy. The purpose of the evaluation is to assess to what extent its objectives have been achieved in terms of effectiveness, efficiency, relevance, coherence and EU-added value. The evaluation may contribute to the improvement of the Regulation's implementation or may feed into an impact assessment study for a possible amendment or re-cast of the Detergents Regulation.