2. Участникът да прилага система за управление на качеството, във връзка с чл. 63, ал. 1, т. 10 от ЗОП.
При подаване на оферта участниците декларират съответствието с минималното изискване за технически и професионални способности чрез посочване в съответното поле от част IV, раздел “Г” - „Схеми за осигуряване на качеството и стандарти за екологично управление“ на еЕЕДОП.
Преди сключване на договора съответствието с поставения критерий за подбор се доказва чрез представяне на заверено копие на валиден сертификат, който удостоверява съответствието на участника със стандарт за управление на качеството EN ISO 9001 или еквивалентен, издаден на името на Участника с обхват търговия с електрическа енергия и координатор на балансираща група.
Сертификатите трябва да са издадени от независими лица съгласно чл. 64, ал. 5 от ЗОП, които са акредитирани по съответната серия европейски стандарти от Изпълнителна агенция „Българска служба за акредитация“ или от друг национален орган по акредитация, който е страна по Многостранното споразумение за взаимно признаване на Европейската организация за акредитация, за съответната област или да отговарят на изискванията за признаване съгласно чл. 5а, ал. 2 от Закона за националната акредитация на органи за оценяване на съответствието. Възложителят приема еквивалентни сертификати, издадени от органи, установени в други държави членки.
2. Минимално изискване за допустимост по отношение на технически и професионални способности на участниците по т. 2 по-горе, поставено от възложителя на основание чл. 59, ал. 5 от ЗОП:
Участникът да прилага система за управление на качеството, съгласно изискванията на EN ISO 9001, или еквивалентен, с обхват търговия с електрическа енергия и координатор на балансираща група.