Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Szolgáltatások - 280911-2021
Submission deadline has been amended by:  378699-2021
Magyarország-Budapest: Mérnöki tervezési szolgáltatások
2021/S 107-280911
Ajánlati/részvételi felhívás
Szolgáltatásmegrendelés
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Szeged-Szabadka tram-train engedélyezési tervek
Hivatkozási szám: EKR000844772020
II.1.2)Fő CPV-kód
71320000 Mérnöki tervezési szolgáltatások
II.1.4)Rövid meghatározás:
Szeged-Szabadka tram-train rendszer Magyarország területére eső kiépítéséhez szükséges engedélyezési tervek készítése. A vasúti pálya, biztosítóberendezés és városi vasút tervdokumentációk készítése és a hozzájuk kapcsolódó építési engedélyek megszerzése, továbbá a Szeged MJV HÉSZ módosítás megalapozó munkarésze elkészítése.
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrend
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
71322000 Mély- és magasépítési kivitelezéssel kapcsolatos mérnöki tervezési szolgáltatások
71322500 Közlekedési berendezésekkel kapcsolatos mérnöki tervezési szolgáltatások
71356400 Műszaki tervezési szolgáltatások
71621000 Műszaki elemzési vagy tanácsadó szolgáltatások
90700000 Környezetvédelemmel kapcsolatos szolgáltatások
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
A „Szeged-Rendező-Szeged-Személy pu. villamosvégállomás között tram-train bekötés fejlesztési terve” című műszaki tanulmányban (továbbiakban: Masterplan) szereplő „B” jelű nyomvonal „B1” és „B2” jelű nyomvonal változatainak további vizsgálata szükséges a Szabadka és Hódmezővásárhely közötti tram-train hálózaton a kötöttpályás közlekedés átszállásmentes biztosíthatóságára vonatkozóan. Az elkészült vizsgálatot döntésre kell felterjeszteni az ITM Közlekedéspolitikáért Felelős Államtitkárság, valamint Hódmezővásárhely-Szeged tram-train megépítéséért, valamint a regionális jelentőségű, határon átnyúló, Szeged-Szabadka-Baja vonal kialakításáért felelős kormánybiztos részére. Ezt követően az elfogadott nyomvonalváltozat véglegesített műszaki tartalmára vonatkozó, minden szakágra kiterjedő engedélyezési tervcsomagot elkészíteni és a szükséges engedélyeket megszerezni szükséges az alábbiak szerint;
Szeged-Szabadka tram-train rendszer Magyarország területére eső kiépítéséhez szükséges engedélyezési tervek készítése. A vasúti pálya, biztosítóberendezés és városi vasút tervdokumentációk készítése és a hozzájuk kapcsolódó építési engedélyek megszerzése, továbbá a Szeged MJV HÉSZ módosítás megalapozó munkarésze.
A tervezendő műszaki tartalom főbb paraméterei:
— A Szeged-Szabadka magyarországi szakaszára (egybefüggő 13 vkm) engedélyezési tervek készítése,
— kapcsolódó közúti tervek elkészítése,
— tervezési feladat keretében az összes nagy- és kisműtárgy komplex engedélyezési tervei elkészítendők,
— forgalmi üzemi vizsgálat, valós idejű számítógépes vasútüzemi szimuláció elvégzése,
— 3,5 vkm új vasúti pálya Szeged belterületén (ebből 1,8 vkm egyvágányú), felsővezeték létesítéssel,
— az új pályaszakaszon 2 db új megállóhely és 1 db hurokvégállomás kialakítása,
— 2,1 vkm meglévő villamosvonal rekonstrukciója a meglévő felsővezeték-rendszer korszerűsítésével együtt és ezen belül 1,1 vkm kétvágányúsítás,
— 8 db átépülő megállóhely a meglévő villamosvonalon,
— csatlakozó útépítések, közműépítések, zöldfelületi beavatkozások a vasúti pályaépítéssel érintett szakaszokon,
— 1 db más projekt keretén belül megtervezendő közúti műtárgyon való átvezetés,
— új nyíltvonali kiágazás kialakítása a 136-os vasútvonalon,
— közúti vasúti jelzőberendezés és nagyvasúti biztosítóberendezés létesítése, fejlesztése a beavatkozással érintett szakaszokon, a két rendszer illesztése,
— közmű genplán elkészítése.
A nyertes ajánlattevő feladata a létesítéshez szükséges környezetvédelmi munkarész, előzetes régészeti dokumentáció, engedélyezési terv és kisajátítási terv elkészítése, a megvalósításhoz szükséges engedélyek (pl. környezetvédelmi, építési, vízjogi, stb.) megszerzése.
A feladatokat részletesen a szerződéstervezet és a feladatleírás tartalmazza.
A részajánlat tétel kizárásának indoka(i):
A projekt önmagában egy oszthatatlan egységet képez, a meglévő és újonnan tervezendő vonalakon szükséges a meglévő Szeged-Hódmezővásárhely tram-train műszaki specifikációja alapján, a Szegedi Közlekedési Társaság villamos hálózati rendszeréhez kapcsolódva egy új tram-train rendszert tervezni, ezért a tervezés során is egy rendszerként, komplexen kell kezelni a projektet.
Tekintettel erre, a feladat elvégzéséhez a közbeszerzés tárgyában jelzett kapcsolódó tervezési projekt átfogó ismerete és folyamatos, naprakész nyomonkövetése elengedhetetlen. Amennyiben a részajánlattételt engedélyeznénk, úgy a különböző részekre vonatkozó elvégzendő feladat teljesítéséhez szükséges vizsgálatok átfedésben lennének, ezáltal a kettős finanszírozás tilalmának, a közpénzek hatékony felhasználásának, az azokkal való felelős gazdálkodás elve sérülne (Kbt. 2. § (4) bekezdés). Részekre bontás esetén a határfelületek kialakítása miatt többlet kommunikáció, adatközlés és koordináció jelentkezne, ami akár egyeztetési nehézségekhez es vitákhoz is vezethetne az egyes felek között. Ennek következtében a beszerzés ellenértékének jelentős növekedése is várható, vagy a szolgáltatás minőségére, a szerződés teljesítésének más körülményeire is kedvezőtlen hatással lehet.