Tjänster - 281213-2019
Irland-Dunsany: Tillhandahållande av barnomsorgstjänster till Europeiska kommissionen vid dess förskola i Dunsany, grevskapet Meath, Irland
2019/S 115-281213
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1)Upphandlingens omfattning
II.1.1)Benämning på upphandlingen:
Tillhandahållande av barnomsorgstjänster till Europeiska kommissionen vid dess förskola i Dunsany, grevskapet Meath, Irland
Referensnummer: SANTE/2019/F6/08
II.1.2)Huvudsaklig CPV-kod
85312110 Barnomsorg inom förskola
II.1.4)Kort beskrivning:
Europeiska kommissionen avser att teckna ett kontrakt avseende barnomsorgstjänster till dess förskola/barnomsorgslokal som är belägen i Grange, Dunsany, grevskapet Meath, Irland.
II.1.5)Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 1 450 000.00 EUR
II.1.6)Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2)Beskrivning
II.2.4)Beskrivning av upphandlingen:
Fastigheten inhyser Europeiska kommissionens generaldirektorat för hälsa och livsmedelssäkerhet.
Kontraktet består av tillhandahållande av barnomsorg vid Grangelokalen för högst 32 barn.