Wir freuen uns, mitteilen zu können, dass die neue Version des TED-Portals am 29.1.2024 in Betrieb genommen wird (voraussichtlicher Termin – muss noch bestätigt werden!). Interessiert an den neuen Funktionen, den Verbesserungen und ihren Auswirkungen auf die Nutzerinnen und Nutzer? Konsultieren Sie unseren Artikel und erfahren Sie mehr über die wichtigsten Veränderungen und neuen Funktionen.
Aufgrund von Störungen werden eForms- Mitteilungen derzeit fehlerhaft angezeigt. Wir arbeiten an einer Lösung. Bis dahin konsultieren Sie bitte unsere Hilfsseite.
Jetzt registrieren: 4. Workshop für Weiterverwender von TED-Daten am 14. Dezember 2023
Bauleistung - 281813-2022
Submission deadline has been amended by:  334423-2022
Rumänien-București: Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten
2022/S 102-281813
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Executie lucrari pentru obiectivul de investitii „Construire bazin de înot multifuncţional - structură, Str. Stadionului nr. 32, 34, 36, municipiul Târgu Secuiesc, judeţul Covasna”
Referenznummer der Bekanntmachung: 14273221_2022_PAAPD1322224
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Valoarea estimata este de 94.321.620,59 lei, fara TVA, si este compusa din:
- Cap. 4 - Cheltuieli pentru investitia de baza: 92.236.047,68 lei, din care:
subcap. 4.1 Lucrari constructii si instalatii – 66.468.586,98 lei;
subcap. 4.1.1 Arhitectura 20.727.199,00 lei;
subcap. 4.1.2 Rezistenta – 35.328.804,04 lei;
subcap. 4.1.3 Instalatii – 10.060.329,29 lei;
subcap. 4.1.4 Lucrari conform expertiza tehnica –352.254,65 lei.
- Cap. 4.2 - Montaj utilaje – 3.050.510,70 lei, din care:
subcap. 4.2.1 Montaj utilaje echipamente in spatii tehnice – 226.360,48 lei;
subcap. 4.2.2 Montaj utilaje si echipamente in bazine – 2.824.150,22 lei.
- Cap. 4.3 – Utilaje, echipamente tehnologice si functionale cu montaj – 20.415.700,00 lei;
- Cap. 4.5 – Dotari – 2.301.250,00 lei;
- Cap. 5 – Alte cheltuieli: 2.085.572,91 lei din care:
subcap. 5.1 Organizare de santier – 2.085.572,91 lei;
subcap. 5.1.1 Organizare de santier – 1.737.977,42 lei;
subcap. 5.1.2 Cheltuieli conexe organizare de santier – 347.595,49 lei.
Modificarea contractului de achizitie publica, in cursul perioadei sale de valabilitate, se face in conditiile prevazute la art. 221 din Legea nr. 98/2016.
Modificarea contractului in cursul perioadei sale de valabilitate, altfel decat in cazurile si conditiile prevazute la art. 221 din Legea nr. 98/2016, se realizeaza prin organizarea unei noi proceduri de atribuire, in conformitate cu dispozitiile legii.
In conformitate cu prevederile art. 160 alin. (1) din Legea 98/2016, cu modificarile si completarile ulterioare, termenul limita pana la care orice operator economic interesat de participarea la procedura de achizitie publica are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este de 30 zile, respectiv 20 zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor.
Autoritatea contractanta stabileste ca termenul limita in care va raspunde tuturor solicitarilor de clarificari sau informatii suplimentare, este in a 22 a zi, respectiv in a 12 a zi inainte de termenul limita de depunere a ofertelor.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
Wert ohne MwSt.: 94 321 620.59 RON
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
30213300 Tischcomputer
30232110 Laserdrucker
33128000 Medizinischer Laser mit Ausnahme von Chirurgie-Lasern
33141620 Sanitätspacks
33155000 Ausrüstung für Physiotherapie
33157400 Beatmungsgeräte für medizinische Zwecke
33192100 Medizinische Betten
33192200 Medizinische Tische
33192300 Möbel für ärztliche Zwecke, außer Betten und Tischen
33197000 Computerausrüstung für die Medizin
39112100 Esszimmerstühle
39113100 Sessel
39113400 Liegestühle
39132100 Aktenschränke
39156000 Möbel für Warte- und Empfangshallen
39713200 Waschmaschinen und Wäschetrockner
39721100 Haushaltskochgeräte
44421710 Gepäckaufbewahrungsschließfächer
45212200 Bauarbeiten für Sportanlagen
45212212 Bauarbeiten für Schwimmbäder
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung: