Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Roboty budowlane - 281950-2016
Belgia-Bruksela: Roboty związane z okablowaniem na potrzeby sieci telekomunikacyjnych i przygotowaniem wyspecjalizowanych sal
2016/S 156-281950
Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Podstawa prawna:
II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:
Roboty związane z okablowaniem na potrzeby sieci telekomunikacyjnych i przygotowaniem wyspecjalizowanych sal
Numer referencyjny: OIB.02/PO/2016/042/718.
II.1.2)Główny kod CPV
45314000 Instalowanie urządzeń telekomunikacyjnych
II.1.4)Krótki opis:
Roboty związane z okablowaniem i przygotowaniem wyspecjalizowanych sal na potrzeby sieci telekomunikacyjnych.
— Ustrukturyzowane okablowanie (dane/telefonia): projekty i roboty związane z okablowaniem sieci danych/telefonicznej o małym zakresie, zasadniczo do 50 punktów (roboty TEX).
— Adaptacja lokali o szczególnym znaczeniu (HVAC/elektryka): projekty i roboty adaptacyjne w lokalach o szczególnym znaczeniu — salach informatycznych, centralach telefonicznych itp., zazwyczaj o wartości poniżej 20 000 EUR (roboty TAS).
II.1.5)Szacunkowa całkowita wartość
Wartość bez VAT: 9 100 000.00 EUR
II.1.6)Informacje o częściach
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.2)Opis
II.2.2)Dodatkowy kod lub kody CPV
45314200 Instalowanie linii telefonicznych
45314300 Instalowanie infrastruktury okablowania
45331200 Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45314310 Układanie kabli
45314320 Instalowanie okablowania komputerowego
II.2.4)Opis zamówienia:
— Adaptacja pomieszczeń o szczególnym znaczeniu (HVAC/elektryka): projekty i roboty adaptacyjne w lokalach o szczególnym znaczeniu — salach informatycznych, centralach telefonicznych itp., zazwyczaj o wartości poniżej 20 000 EUR (roboty TAS).
Lucrări - 281950-2016
Belgia-Bruxelles: Lucrări de cablare pentru rețelele de telecomunicații și de construcție de săli specializate
Anunț de participare
Lucrări
Temei juridic:
Directiva 2014/24/UE
II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
Lucrări de cablare pentru rețelele de telecomunicații și de construcție de săli specializate.
Număr de referinţă: OIB.02/PO/2016/042/718.
II.1.2)Cod CPV principal
45314000 Instalare de echipament de telecomunicaţii
II.1.4)Descriere succintă:
Executarea de lucrări de cablare și de construcție de săli specializate pentru nevoile în materie de telecomunicații.
— Cablare structurată (date/telefonie): proiecte și TEX (lucrări de cablare de mică anvergură la nivelul rețelei de date/de telefonie, în general, până la maximum 50 de puncte).
— Amenajare de zone sensibile (IVC/energie electrică): proiecte și TAS (lucrări de amenajare la nivelul zonelor sensibile – săli informatice, centrale telefonice etc. –, în general cu o valoare mai mică de 20 000 EUR).
II.1.5)Valoarea totală estimată
Valoare fără TVA: 9 100 000.00 EUR
II.1.6)Informații privind loturile
Contractul este împărțit în loturi: nu
II.2)Descriere
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)
45314200 Instalare de linii telefonice
45314300 Instalare de infrastructuri de cabluri
45331200 Lucrări de instalare de echipament de ventilaţie şi de aer condiţionat
45314310 Instalare de cabluri
45314320 Instalare de cabluri de reţele informatice
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice: