II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Echipament pentru situatii de urgenta.
Reference number: MIS-ETC CODE 1423/5
II.1.2)Main CPV code16000000 Agricultural machinery
II.1.4)Short description:
Echipament pentru situatii de urgenta: corturi militare, paturi, mese si scaune pentru 50 de persoane, pompa mobila, drujbe, grebla fan tractor, motocositoare, generator electric, plug, remorca pentru tractor, lama de zapada, tacamuri, pichet pentru incendii complet echipat, saci prolypropylene pentru inundatii, masina de tuns iarba, truse de prim ajutor, costum complet de pompieri, matura metalica de stins incendiu, barca pneumatica, proiector de cautare, mulcere/tocatoare laterala cu brat, vidanja multi functionala, bucatarie mobila militara, motopompa apa murdara, tractor de tuns iarba.
II.1.5)Estimated total valueValue excluding VAT: 215 150.00 EUR
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: yes
Maximum number of lots that may be awarded to one tenderer: 6
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)16000000 Agricultural machinery
II.2.4)Description of the procurement:
— grebla fan tractor 1 bucata;
— remorca tractor 1 bucata;
— plug 1 bucata;
— lama de zapada 1 bucata;
— mulcere/tocatoare laterala cu brat 1 bucata;
— vidanja multifunctionala 1 bucata.
II.2.2)Additional CPV code(s)39522500 Textile camping goods
39522530 Tents
39522520 Camp beds
— corturi militare 20 de bucati;
— paturi 50 de bucati;
— mese si scaune pentru 50 de persoane;
— tacamuri 50 de bucati.
II.2.1)Title:
Echipament pentru inundatii si incendii.
Lot No: 3
II.2.2)Additional CPV code(s)19000000 Leather and textile fabrics, plastic and rubber materials
31500000 Lighting equipment and electric lamps
33141623 First-aid boxes
34520000 Boats
35100000 Emergency and security equipment
— pichet de incendiu complet echipat 10 bucati;
— truse de prima ajutor 10 bucati;
— costume complete de pompieri 35 de bucati;
— matura metalica de stins incendiu 35 de bucati;
— saci polypropylene pentru inundatii 700 de bucati;
— barca pneumatica 2 bucati;
— proiector de cautare 6 bucati.
Bucatarie mobila militara.
Lot No: 4
II.2.2)Additional CPV code(s)39000000 Furniture (incl. office furniture), furnishings, domestic appliances (excl. lighting) and cleaning products
Bucatarie mobila militara 1 bucata.
Pompa mobila, generator electric, motopompa de apa murdara.
Lot No: 5
II.2.2)Additional CPV code(s)31100000 Electric motors, generators and transformers
42120000 Pumps and compressors
— pompa mobila 1 bucata;
— generator electric 3 bucati;
— motopompa de apa murdara 8 bucati.
Echipament de curatare a terenului.
Lot No: 6
II.2.2)Additional CPV code(s)16300000 Harvesting machinery
44510000 Tools
— drujbe 6 bucati;
— motocositoare 6 bucati;
— masina de tuns iarba 1 bucata;
— tractor de tuns iarba 1 bucata;