Услуги - 282576-2020
България-София: Консултантски инженерни и строителни услуги
2020/S 116-282576
Обявление за поръчка – комунални услуги
Услуги
Правно основание:
Директива 2014/25/ЕС
II.1)Обхват на обществената поръчка
II.1.1)Наименование:
Упражняване на консултантска дейност съгласно чл. 166, ал. 1 от Закона за устройство на територията (ЗУТ) за обект: „Междусистемна газова връзка България – Сърбия на българска територия“
Референтен номер: 200-093
II.1.2)Основен CPV код
71310000 Консултантски инженерни и строителни услуги - ME02
II.1.4)Кратко описание:
Обособена позиция 1 - Оценка за съответствие на инвестиционен проект - фаза технически проект
Обособена позиция 2 - Оценка за съответствие на инвестиционен проект - фаза работен проект и упражняване на строителен надзор, неразделна част от документацията за участие.
Предметът на поръчката включва изпълнението на дейности, посочени в Техническата спецификация и приложенията към нея.
II.1.5)Прогнозна обща стойност
II.1.6)Информация относно обособените позиции
Настоящата поръчка е разделена на обособени позиции: да
Оферти могат да бъдат подавани за всички обособени позиции
II.2)Описание
II.2.1)Наименование:
Оценка за съответствие на инвестиционен проект - фаза технически проект
Обособена позиция №: 1
II.2.2)Допълнителни CPV кодове
II.2.4)Описание на обществената поръчка:
В предмета на поръчката по обособена позиция № 1 – „Оценка за съответствие на инвестиционен проект - фаза технически проект“ се включва изпълнението на следните дейности:
— Оценка за съответствие на техническия проект с основните изисквания към строежите съгласно чл. 142, ал. 5, ал. 10 и ал. 11 от ЗУТ,
— Изработване на Комплексен доклад съгласно чл. 142, ал. 6, т. 2 от ЗУТ.
Обхватът и изискванията са подробно описани в Техническата спецификация по обособена позиция № 1, част от Документацията за участие.
Оценка за съответствие на инвестиционен проект – фаза работен проект и упражняване на строителен надзор
Обособена позиция №: 2
71310000 Консултантски инженерни и строителни услуги
Предметът на поръчката по обособена позиция № 2 включва изпълнението на следните дейности:
— Оценка за съответствие на работния проект със съществените изисквания към строежите съгласно чл. 142, ал. 5, ал. 10 от ЗУТ,
— Упражняване на строителен надзор съгласно чл. 168, ал. 1 във връзка с чл. 168, ал. 2 от ЗУТ и извършване на проверка и контрол на доставените и влагани в строежа строителни продукти, с които се осигурява изпълнението на основните изисквания към строежите в съответствие с изискванията на наредбата по чл. 9, ал. 2, т. 5 от Закона за техническите изисквания към продуктите,
— Изпълняване функциите на координатор по безопасност и здраве за етапа на изпълнение на строежа съгласно Наредба № 2 от 2004 г. за минималните изисквания за здравословни и безопасни условия на труд при извършване на строителни и монтажни работи,
— Издаване на сертификати за проектни енергийни характеристики на сградите съгласно Глава втора на Наредба № Е-РД-04-1 от 22.01.2016 г. за обследване за енергийна ефективност, сертифициране и оценка на енергийните спестявания на сгради,
— Изработване на Окончателен доклад съгласно чл. 168, ал. 6 от ЗУТ,
— съставяне и регистриране на Технически паспорт съгласно чл. 176а от ЗУТ и Наредба № 5 от 2006 г. за съставяне на технически паспорти на строежите.
Обхватът и изискванията са подробно описани в Техническиата спецификация за ОП2, част от Документацията за участие