Práce - 282969-2023
Slovensko-Banská Bystrica: Výkopové zemné práce a presun zemín
2023/S 092-282969
Oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania
Práce
Právny základ:
Smernica 2014/24/EÚ
II.1)Rozsah obstarávania
II.1.1)Názov:
Služby mechanizačnými prostriedkami
Referenčné číslo: 05/NLZ/2023 - DNS
II.1.2)Hlavný kód CPV
45112000 Výkopové zemné práce a presun zemín
II.1.4)Stručný opis:
Predmetom zákazky je zriadenie dynamického nákupného systému a zadávanie jednotlivých zákaziek v rámci vyhláseného DNS na predmet zákazky s názvom: Služby mechanizačnými prostriedkami, ktoré sú zaradené podľa Spoločného slovníka obstarávania (CPV) v rozsahu skupín, ktoré sú uvedené vyššie.
Bližšie vymedzenie predmetu zákazky:
Predmetom zákaziek zadávaných v dynamickom nákupnom systéme (ďalej ako "DNS") budú služby na oprave a údržbe lesných ciest, zvážnic a približovacích liniek. Hlavnými úkonmi sú výkopové práce, rozhŕňanie, nakladanie zeminy (príp. sypkých materiálov, kameniva, štrkodrviny), zemná úprava pláne zvážnic bez rozhŕňania štrku (úprava koľají po ťažbovo-dopravnej erózii, dopravnej erózii, vodnej erózii a pod.). Údržba výkopovej a násypovej časti telesa cesty, zvážnice a výjazdy do porastov, zakopávanie kolov, rozhŕňanie kameniva, úprava dočasných skládok dreva pri lesných cestách. Základné práce vykonávané na lesných cestách a zvážniciach pozostávajú z čistenia pozdĺžnych odvodňovacích objektov (s prehodením alebo nakladaním zeminy), čistením krajníc, výkopovými prácami pri oprave priečnych odvodňovacích objektov (napr. výmena poškodených rúrových priepustov pomocou rýpadlo-nakladača s vytiahnutím/vyvezením rúr na zvážnicu do cca. 1 km). Osadenie odvodňovacích zvodníc s ich rozvezením, čistenie kalových jám. Tieto práce sa najčastejšie vykonávajú rýpadlo-nakladačom. V niektorých prípadoch sú potrebné výkopové práce v podmienkach, kde nepostačuje bežná dĺžka dosahu ramena. Preto je potrebné rýpadlo. Pracovné úkony pozostávajú z výkopových prác, naloženia na dopravný prostriedok a celkového urovnania povrchov na objektoch. Väčšina prác na lesných cestách a zvážniciach sa vykonáva na spevnených komunikáciách s asfaltovým alebo kameninovým povrchom. Práce na zriadení približovacích liniek pozostávajú z výkopových prác, odstraňovaný pňov a celkovú úpravu povrchu rozhŕňaním v lesných porastoch. Zemné práce dozérom (do 90 kW a nad 90 kW), zriaďovanie dočasných približovacích ciest do 4m šírky, úprava existujúcich zvážnic a približovacích liniek, svahovanie, úprava pláne, zemné práce.
Mulčovanie banketov a krajníc lesných ciest traktorom s adaptérom, odstraňovanie náletových drevín z telesa LC, orezávanie okrajových stromov pomocou adaptéra.
Čistenie manipulačno-expedičných drevoskladov obsahuje zhŕňanie a nakladanie zeminy a kôry z priestorov medzi dopravníkmi manipulačnej linky a príslušných plôch.
Súčasťou zákazky je aj doprava nákladným automobilom do 12 t alebo nad 12 t, potrebným na prepravu materiálov (kamenivo, štrkodrvina, zemina, železné rúry, železobetónové rúry , zvodnice a iné) na krátke (do 5 km), stredne dlhé (do 20 km) a dlhé vzdialenosti (nad 20 km) po štátnych komunikáciách, lesných cestách spevnených a lesných cestách nespevnených. Doprava je vykonávaná aj v sťažených klimatických podmienkach na lesných cestách s občasným sklonom do 15 % a asfaltovým alebo kameninovým povrchom (resp. zemným a rozbahneným povrchom). Pohon väčšieho počtu náprav je vhodnejší vzhľadom na stúpanie a klimatické podmienky dopravy. Najčastejšie sú prepravovaná sypké materiáli kamenivo, štrkodrvina, zemina alebo kamenivo z miestnych zdrojov, v nepravidelných intervaloch závislých od aktuálnych potrieb a počasia počas celého roka.
V prípade, že si to bude predmet konkrétnej zákazky vyžadovať, verejný obstarávateľ bude uplatňovať environmentálne a sociálne aspekty verejného obstarávania.
Verejný obstarávateľ zriaďuje (vyhlasuje) DNS pre svoje organizačné zložky - odštepné závody:
1) OZ Karpaty
2) OZ Podunajsko
3) OZ Tribeč
4) OZ Považie
5) OZ Sever
6) OZ Tatry
7) OZ Horehronie
8) OZ Poľana
9) OZ Gemer
10) OZ Východ
11) OZ Šariš
12) OZ Vihorlat
13) OZ Lesnej techniky
14) OZ Semenoles
15) OZ Ulič
II.1.5)Celková odhadovaná hodnota
Hodnota bez DPH: 14 000 000.00 EUR
II.1.6)Informácie o častiach
Táto zákazka sa delí na časti: nie
II.2)Opis
II.2.2)Dodatočné kódy CPV
45233141 Práce na údržbe ciest
45233142 Práce na oprave ciest
45246410 Údržba protipovodňových ochranných zariadení
II.2.4)Opis obstarávania: