Anuncio relativo a modificaciones o información adicional
Base jurídica:
Directiva 2014/24/UE
II.1)Ámbito de la contratación
II.1.1)Denominación:
Paketering och lagerhållning av provtagningsset
Número de referencia: X19-90243
II.1.2)Código CPV principal63100000 Servicios de carga, descarga y almacenamiento
II.1.4)Breve descripción:
Upphandling av paketering, lagerhållning och distribution av Rättsmedicinalverkets provtagningsset.
Inbjudan
Rättsmedicinalverket inbjuder till att lämna anbud avseende transportmaterial, paketering, lagerhållning och att effektuera beställningar av provtagningsset enligt detta upphandlingsdokument med bilagor.
I förfrågningsunderlaget benämns Rättsmedicinalverket som beställaren, myndigheten eller som RMV.
Avtalstid
Avtal avses att tecknas för perioden 2020-02-03 till och med 2024-02-02 med möjlighet till 2 förlängningar om 24 månader.