Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:Referenznummer der Bekanntmachung: UH 2021-45
II.1.2)CPV-Code Hauptteil39713100 Geschirrspülmaschinen
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Leverans av ny flaskdiskmaskin där installation och demontering och bortforsling av gammal maskin ska utföras an leverantör i enlighet med upphandlingsdokument.
II.1.5)Geschätzter GesamtwertWert ohne MwSt.: 5 000 000.00 SEK
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)39713100 Geschirrspülmaschinen
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Flaskdiskmaskin BMC
Referensnummer: UH 2021-45
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 39713100 Diskmaskiner
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 5 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 39713100 Diskmaskiner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen