Bunuri - 285517-2023
România-București: Carburanţi de tip kerosen
2023/S 093-285517
Anunț de participare
Produse
Temei juridic:
Directiva 2014/24/UE
II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
Furnizare Jet A1 in rezervoarele aeronavelor I.G.Av. pe aeroporturile Baia Mare, Targu Mures, Suceava si Oradea
Număr de referinţă: 24367374_2023_PAAPD1412700
II.1.2)Cod CPV principal
09131100 Carburanţi de tip kerosen
II.1.4)Descriere succintă:
Furnizarea de combustibil turboreactor Jet A1 în rezervoarele aeronavelor Inspectoratului General de Aviație la MAI pe aeroporturile Baia Mare, Targu Mures, Suceava si Oradea.
Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 20
Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare in a 12-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
II.1.5)Valoarea totală estimată
Valoare fără TVA: 17 310 460.00 RON
II.1.6)Informații privind loturile
Contractul este împărțit în loturi: da
Pot fi depuse oferte pentru numărul maxim de loturi: 4
Numărul maxim de loturi care pot fi atribuite unui singur ofertant: 4
Autoritatea contractantă îşi rezervă dreptul de a atribui contracte prin combinarea următoarelor loturi sau grupuri de loturi:
Ofertele pot fi depuse pentru unul sau mai multe loturi.
II.2)Descriere
II.2.1)Titlu:
Aeroportul Oradea
Lot nr.: 4
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
Furnizare de combustibil turboreactor JET A1 în rezervoarele aeronavelor din dotarea Inaspectoratului General de Aviație al MAI, pe aeroportul Oradea
CS minim 5 tone, maxim 100 tone
Acord- cadru minim 10 de tone, maxim 1000 tone
Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent: 429.895,00 lei
Aeroportul Baia Mare
Lot nr.: 1
Furnizarea de combustibil turoboreactor JET A1 în rezervoarele aeronavelor din dotarea Inspectoratului General de Aviație al MAI pe aeroportul Baia Mare.
Acord-cadru minim 10 tone, maxim 1000 tone
Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent:433.717,00 lei.
Aeroportul Suceava
Lot nr.: 3
Furnizare de combustibil turboreactor JET A1 în rezervoarele aeronavelor din dotarea Inaspectoratului General de Aviație al MAI, pe aeroportul Suceava
Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent: 433.717,00 lei
Aeroportul Targu Mures
Lot nr.: 2
Furnizare de combustibil turboreactor JET A1 în rezervoarele aeronavelor din dotarea Inaspectoratului General de Aviație al MAI, pe aeroportul Targu Mures
Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent:433.717,00 lei