VI.3)Допълнителна информация:
2. Забранява се на дружества, регистрирани в юрисдикции с преференциален данъчен режим и на контролираните от тях лица пряко и/или косвено участие в процедурата, включително и чрез гражданско дружество/консорциум, в което участва дружество, регистрирано в юрисдикция с преференциален данъчен режим.
5. Лице, което участва в обединение или е дало съгласие да бъде подизпълнител на друг участник, не може да подава самостоятелно оферта.
2. Възложителят отстранява от процедурата кандидат/участник, който не е декриптирал документите по чл. 9л, ал. 1 от ППЗОП, в посочените в ал. 4 от същия правилник срокове.
2. Забрана за дружествата, регистрирани в юрисдикции с преференциален данъчен режим.
Възложителят отстранява от участие в процедурата участник, за когото са налице обстоятелствата по чл. 3, т. 8 и чл. 5, ал. 1, т. 3 от Закона за икономическите и финансовите отношения с дружествата, регистрирани в юрисдикции с преференциален данъчен режим, контролираните от тях лица и техните действителни собственици (ЗИФОДРЮПДРКТЛТДС).
Основанието не се прилага при наличие на изключенията, регламентирани в чл. 4 от ЗИФОДРЮПДРКТЛТДС.
2. След като предварителният подбор бъде проведен, покана за представяне на оферти ще получат само кандидатите, за които не са налице основания за отстраняване от процедурата и за които се установи, че отговарят на критериите за подбор и условията за защита на класифицирана информация.