II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
LICITATIE MATERIALE SANITARE DIABET
Număr de referinţă: x
II.1.2)Cod CPV principal33140000 Consumabile medicale
II.1.4)Descriere succintă:
Achizitie consumabile medicale, 12 loturi. Descriere si cantitati in caietul de sarcini, deoarece acest camp nu permite inserarea tuturor informatiilor.
Termenul limita pana la care operatorii economici pot solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este de 18 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. Autoritarea contractanta va raspunde, in mod clar si complet, tuturor solicitarilor de clarificari/informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
II.1.5)Valoarea totală estimatăValoare fără TVA: 23 343 710.00 RON
II.1.6)Informații privind loturileContractul este împărțit în loturi: da
Pot fi depuse oferte pentru numărul maxim de loturi: 12
Numărul maxim de loturi care pot fi atribuite unui singur ofertant: 12
Autoritatea contractantă îşi rezervă dreptul de a atribui contracte prin combinarea următoarelor loturi sau grupuri de loturi:
Operatorii economici pot depune oferta pentru unul sau mai multe loturi
II.2)Descriere
II.2.1)Titlu:
Pachet de rezervor cu cateter scurt si canula intr-o carcasa (consumabile)
Lot nr.: 4
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33140000 Consumabile medicale
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
Cateter pompa de insulina 6 mm tip I
Lot nr.: 6
Cateter pompa de insulina 13 mm tip I
Lot nr.: 8
Rezervoare pompa de insulina tip I
Lot nr.: 9
Rezervoare pompa de insulina tip II
Lot nr.: 10
Kit de intiere pentru pompa insulina capabila de bolusuri de corectie automate
Lot nr.: 3
Senzori pentru sistemele de monitorizare glicemica continua tipul II
Lot nr.: 5
Senzori pentru sistemele de monitorizare glicemica continua tipul I
Lot nr.: 11
Kit de intiere pentru pompa insulina standard
Lot nr.: 2
Kit de intiere pentru pompa insulina cu suspend la anticiparea hipoglicemiei
Lot nr.: 1
Cateter pompa de insulina 9 mm tip I
Lot nr.: 7
Serter pompa de insulina tip I
Lot nr.: 12