Servicii - 285818-2023
România-Reșița: Servicii de transport rutier specializat de pasageri
2023/S 093-285818
Anunț de participare
Servicii
Temei juridic:
Directiva 2014/24/UE
II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
Acord cadru privind prestarea serviciilor de „Transport sanitar neasistat al pacientilor hemodializati”
Număr de referinţă: 1061626_2023_PAAPD1407551
II.1.2)Cod CPV principal
60130000 Servicii de transport rutier specializat de pasageri
II.1.4)Descriere succintă:
Achizitia se deruleaza pentru progresul in ceea ce priveste calitatea actului medical. Astfel, se propune incheierea unui acord-cadru de servicii medicale ’’Transport sanitar neasistat al pacientilor hemodializati’’ de catre
Spitalul Judetean de Urgenta Resita de la domiciliul pacientului la centrul de hemodializa si retur. Termenele in care autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare solicitate de operatorii economici interesati: în a 11-a zi inainte de termenul limită stabilit în anunțul de participare pentru depunerea ofertelor. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari, inainte de data limita de depunere a ofertelor, este de 18 zile.
II.1.5)Valoarea totală estimată
Valoare fără TVA: 2 593 476.00 RON
II.1.6)Informații privind loturile
Contractul este împărțit în loturi: nu
II.2)Descriere
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
Obiectul procedurii de achiziţie publica îl constituie achizitia : Acord cadru servicii „ Transport sanitar neasistat al pacientilor hemodializati ” necesare pentru desfasurarea in bune conditii a activitatii medicale specifice Spitalului Judetean de Urgenta. Contractele subsecvente acordului cadru vor fi atribuite de doua ori pe an, fără reluarea competiției, în conformitate cu art 118, alin (1), lit a) din Legea nr. 98/2016.
Estimările cantităţilor minime şi maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru, precum şi ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmează să fie atribuite pe durata acordului cadru .
Achizitia se deruleaza pentru progresul in ceea ce priveste calitatea actului medical.
Astfel, se propune incheierea unui acord-cadru de servicii medicale ’’Transport sanitar neasistat al pacientilor hemodializati’’ de catre Spitalul Judetean de Urgenta Reșița de la domiciliul pacientului la centrul de hemodializa si retur.
Termenele in care autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare solicitate de operatorii economici interesati: în a 11-a zi inainte de termenul limită stabilit în anunțul de participare pentru depunerea ofertelor. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari, inainte de data limita de depunere a ofertelor, este de 18 zile: