Bunuri - 285875-2023
România-Craiova: Reactivi pentru analize de sânge
2023/S 093-285875
Anunț de participare
Produse
Temei juridic:
Directiva 2014/24/UE
II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
Acord - Cadru Achizitie - reactivi analizoare
Număr de referinţă: 5002142_2023_PAAPD1416850
II.1.2)Cod CPV principal
33696200 Reactivi pentru analize de sânge
II.1.4)Descriere succintă:
Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor cf OUG 107/2017
Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 20
Observatie: Specificatiile tehnice care indica o anumita origine, sursa sau marca sunt mentionate doar pentru indentificarea cu usurinta a caractiristicii solicitate si nu au ca efect favorizarea sau eliminarea anumitor operatori economici sau anumitor produse. Aceste specificatii vor fi considerate ca avand mentiunea de: „sau echivalent”.
II.1.5)Valoarea totală estimată
Valoare fără TVA: 464 775.68 RON
II.1.6)Informații privind loturile
Contractul este împărțit în loturi: da
Pot fi depuse oferte pentru numărul maxim de loturi: 5
Numărul maxim de loturi care pot fi atribuite unui singur ofertant: 5
II.2)Descriere
II.2.1)Titlu:
Pachet reactivi analizor de chimie clinica M4
Lot nr.: 5
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
Natura si cantitatea produselor se regasesc in caietul de sarcini.
Pachet reactivi analizor Sanasol.
Lot nr.: 3
Pachet reactivi analizor automat de VSH , ESR 30
Lot nr.: 4
Pachet reactivi pentru analizorul HEMIX 5-60
Lot nr.: 1
Pachet reactivi analizorul automat BC 5120
Lot nr.: 2