Νομική βάση:
Οδηγία 2014/24/ΕΕ
II.1)Εύρος της σύμβασης
II.1.1)Τίτλος:
Προμήθεια αντικατάστασης προβολέων Αθλητικών χώρων Δ.Ε. Γέρακα
II.1.2)Κωδικός κύριου λεξιλογίου CPV31518600 Προβολείς φωτισμού
II.1.4)Σύντομη περιγραφή:
Αντικείμενο της σύμβασης είναι προμήθεια με τίτλο: «Αντικατάσταση προβολέων Αθλητικών χώρων Δ.Ε. Γέρακα» και αφορά την αντικατάσταση των παλαιών ενεργοβόρων φωτιστικών και προβολέων με φωτιστικά νέας τεχνολογίας τύπου led στα αθλητικά κέντρα της Δημοτικής Ενότητας Γέρακα του Δήμου Παλλήνης και συγκεκριμένα αντικατάσταση των παλαιών ενεργοβόρων προβολέων με συμβατικούς λαμπτήρες φωτισμού με προβολείς νέας τεχνολογίας τύπου led αφενός μεν για την εξοικονόμηση κατανάλωσης σημαντικής ηλεκτρικής ενέργειας και αφετέρου την δυσκολία ανεύρεσης λαμπτήρων παλαιάς τεχνολογίας (βαίνουν σε διαδικασία κατάργησης).
II.1.5)Εκτιμώμενη συνολική αξίαΑξία χωρίς ΦΠΑ: 88 230.00 EUR
II.1.6)Πληροφορίες σχετικά με τα τμήματαΗ παρούσα σύμβαση υποδιαιρείται σε τμήματα: όχι
II.2)Περιγραφή
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV34928520 Στύλοι φωτισμού
II.2.4)Περιγραφή της σύμβασης:
Τα προς προμήθεια είδη κατατάσσονται στους ακόλουθους κωδικούς του Κοινού Λεξιλογίου δημοσίων συμβάσεων (CPV) : Προβολείς φωτισμού (CPV: 31518600-6),Στύλοι φωτισμού (34928520-9).
ΣΥΝΟΛΟ : 88.230,00 €
Φ.Π.Α 24% : 21.175,20 €
ΣΥΝΟΛΙΚΗ ΔΑΠΑΝΗ : 109.405,20 €