Meddelande om upphandling
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1)Upphandlingens omfattning
II.1.1)Benämning på upphandlingen:Referensnummer: 2023-10744
II.1.2)Huvudsaklig CPV-kod37440000 Träningsutrustning
II.1.4)Kort beskrivning:
Upphandlingen omfattar leverans av träningsutrustning, utförande av tjänst (montering och installation), samt service och reparation till Kriminalvården.
Information om upphandlingen
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen omfattar leverans av träningsutrustning till Kriminalvården, samt utförande av tjänst (montering och installation). Upphandlingen omfattar även service och reparation av träningsutrustning.
Upphandlingens syfte är att tillgodose Kriminalvården med säkerhetskontrollerad träningsutrustning som tillgodoser de faktiska behoven av allsidig träning av kroppens större muskelgrupper ur ett friskvårds- och folkhälsoperspektiv.
II.1.5)Uppskattat totalt värde
II.1.6)Information om delarKontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2)Beskrivning
II.2.2)Ytterligare CPV-kod(er)37441900 Crosstrainer-maskiner
37442000 Vikt- och styrketräningsutrustning
II.2.4)Beskrivning av upphandlingen: