Meddelande om upphandling
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1)Upphandlingens omfattning
II.1.1)Benämning på upphandlingen:Referensnummer: 644050
II.1.2)Huvudsaklig CPV-kod79995100 Arkiveringstjänster
II.1.4)Kort beskrivning:
Ingå i ramavtal som omfattar arkivarietjänster.
II.1.5)Uppskattat totalt värdeVärde exkl. moms: 4 000 000.00 SEK
II.1.6)Information om delarKontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2)Beskrivning
II.2.2)Ytterligare CPV-kod(er)48329000 Bildbehandlings- och arkiveringssystem
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
72246000 Konsulttjänster för system
72252000 Dataarkivering
79417000 Konsulttjänster för säkerhet
79560000 Arkivering
79995100 Arkiveringstjänster
92510000 Biblioteks- och arkiveringstjänster
92512000 Arkivtjänster
92512100 Arkivförstöring
II.2.4)Beskrivning av upphandlingen: