Varor - 286177-2023
Sverige-Haninge: Glasögon
2023/S 093-286177
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1)Upphandlingens omfattning
II.1.1)Benämning på upphandlingen:
Arbetsglasögon
Referensnummer: SUN 2023-031
II.1.2)Huvudsaklig CPV-kod
33734000 Glasögon
II.1.4)Kort beskrivning:
Upphandlingen avser arbetsglasögon inklusive synundersökning till kommunernas anställda.
II.1.5)Uppskattat totalt värde
II.1.6)Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2)Beskrivning
II.2.2)Ytterligare CPV-kod(er)
33734100 Bågar och skalmar till glasögon
85160000 Optikertjänster
II.2.4)Beskrivning av upphandlingen: