Usługi - 286180-2023
Submission deadline has been amended by:  328360-2023
Polska-Mińsk Mazowiecki: Usługi związane z odpadami
2023/S 093-286180
Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
Podstawa prawna:
II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:
Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Miasta Mińsk Mazowiecki
Numer referencyjny: WI.271.7.2023
II.1.2)Główny kod CPV
90500000 Usługi związane z odpadami
II.1.4)Krótki opis:
Przedmiotem zamówienia jest:
świadczenie usług odbioru i transportu odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości położonych na terenie miasta Mińsk Mazowiecki, na których zamieszkują mieszkańcy, a także na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne. Szczegółowe informacje zostały zawarte w SWZ
II.1.5)Szacunkowa całkowita wartość
II.1.6)Informacje o częściach
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.2)Opis
II.2.2)Dodatkowy kod lub kody CPV
90511000 Usługi wywozu odpadów
90511300 Usługi zbierania śmieci
90512000 Usługi transportu odpadów
90513100 Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych
90533000 Usługi gospodarki odpadami
II.2.4)Opis zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest:
1) świadczenie usług odbioru i transportu odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości położonych na terenie miasta Mińsk Mazowiecki, na których zamieszkują mieszkańcy, a także na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne:
-które w części stanowią nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, a w części nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy a powstają odpady komunalne - w zakresie części niezamieszkałej;
-na których prowadzona jest działalność Urzędu Miasta Mińsk Mazowiecki i innych jednostek organizacyjnych Miasta Mińsk Mazowiecki działających w formie jednostek budżetowych, instytucji kultury, dla których organizatorem jest Miasto Mińsk Mazowiecki
oraz zebranych w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych przy ulicy Przemysłowej nr 17 w Mińsku Mazowieckim;
2) zagospodarowanie odpadów komunalnych o których mowa w pkt 1 w sposób zapewniający osiągnięcie poziomu przygotowania do ponownego użycia i recyklingu odpadów komunalnych, ograniczenie poziomu składowania odpadów komunalnych oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, wymaganych przepisami prawa;
3) dostarczanie właścicielom nieruchomości zabudowanych budynkami jednorodzinnymi, w ramach edukacji ekologicznej w zakresie prawidłowego postępowania z odpadami komunalnymi worków do selektywnego zbierania odpadów komunalnych (w tym worki czarne) w ilości wynikającej z potrzeb.
2. Wymagania Zamawiającego w zakresie przedmiotu zamówienia wprowadzone zgodnie z art. 95 ust. 1 ustawy Pzp:
Wykonawca dokona zatrudnienia na podstawie umowy o pracę zgodnie z ustawą z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy osoby wykonujące czynności prowadzenia pojazdów oraz załadunku odpadów do pojazdów wykorzystywanych do realizacji przedmiotu zamówienia. Obowiązek ten dotyczy także podwykonawców – Wykonawca jest zobowiązany zawrzeć w każdej umowie o podwykonawstwo stosowne zapisy zobowiązujące podwykonawców do zatrudnienia na umowę o pracę wszystkich osób wykonujących wskazane wyżej czynności. Szczegółowe regulacje w powyższym zakresie zostały wskazane we wzorze umowy stanowiącym Załącznik Nr 5 do SWZ.
3. Wymagania Zamawiającego w zakresie realizacji przedmiotowego zamówienia:
Wykonawca zobowiązany jest do posiadania ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę ubezpieczenia nie niższą niż 1 000 000,00 złotych w całym okresie obowiązywania umowy. W przypadku, gdy ubezpieczenie przedstawione przez Wykonawcę obejmuje okres krótszy niż okres realizacji umowy Wykonawca zobowiązany jest do zachowania ciągłości ubezpieczenia na wymaganą sumę ubezpieczenia oraz przedkładania Zamawiającemu kopii kolejnych umów (polis) w terminie nie późniejszym niż termin wygaśnięcia poprzedniej. W związku z powyższym przed zawarciem umowy Wykonawca zobowiązany jest wykazać, że jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną co najmniej 1 000 000,00 zł.
4. Szczegółowy przedmiot zamówienia został określony w niżej wskazanych dokumentach:
1) Opis przedmiotu zamówienia - Załącznik Nr 12 do SWZ;
2) Zestawienie nieruchomości sporządzone na podstawie deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi - Załącznik Nr 13 do SWZ;
3) Harmonogramy odbioru odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości na 2023r. - Załącznik Nr 14 do SWZ;
4) Wzór umowy - Załącznik Nr 5 do SWZ.
Ochrona danych osobowych
1. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej „RODO”, Szczegółowe informacje zawarte w SWZ