Servicii - 286221-2023
România-București: Servicii de reparare şi de întreţinere a materialului rulant
2023/S 093-286221
Anunț de participare – utilități
Servicii
Temei juridic:
Directiva 2014/25/UE
II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
„Servicii de reparaţie planificată tip RTG, înlocuire roti monobloc, osii-ax, discuri de frână, coroane disc de frana uzate complet sau defecte la osiile montate, servicii de reconditionari / inlocuiri de subansamble / piese / materiale constatate pe fluxul de reparatie ca necesar a fi efectuate la vagoane de calatori seria 3076”
Număr de referinţă: SNTFCMR 6/2023 cod unic identificare A1-RO11054545-2023-4269 (var. 15.03.2023)
II.1.2)Cod CPV principal
50222000 Servicii de reparare şi de întreţinere a materialului rulant
II.1.4)Descriere succintă:
Operatorul economic va putea solicita clarificari cu 18 zile inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor, entitatea contractanta raspunzand in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare cu 11 zile inaintea termenului limita de depunere a ofertelor.
II.1.5)Valoarea totală estimată
Valoare fără TVA: 32 872 341.58 RON
II.1.6)Informații privind loturile
Contractul este împărțit în loturi: nu
II.2)Descriere
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
Cantitatea minima si maxima a acordului cadru precum si a celui mai mare contract subsecvent ce urmeaza a se achizitiona este conform Anexei C, atasata la documentatia de atribuire, din cauza caracterelor limitate.