Oikeusperusta:
Direktiivi 2014/24/EU
I kohta: Hankintaviranomainen
II.1)Hankinnan laajuus
II.1.1)Nimi:
Asiakaskokemusta mittaava ohjelmisto ja laitteisto kokonaispalveluna
Viitenumero: TRE:2589/02.07.01/2023
II.1.2)Pääasiallinen CPV-koodi72000000 Tietotekniset palvelut: neuvonta, ohjelmistojen kehittäminen, Internet ja tuki
II.1.4)Lyhyt kuvaus:
Tampereen kaupunki on hankkimassa asiakaskokemuksen mittaamiseen ohjelmistopalvelua, jonka avulla voidaan mitata NPS -suosittelukysymyksiä sekä myös muunlaisia asiakaskokemusta ja -tyytyväisyyttä kysyviä kysymyksiä ja kyselyitä. Hankinnan kohteeseen kuuluu esim. sähköpostin tai tekstiviestin välityksellä lähetetyt kyselylinkit. Hankittavan ohjelmistopalvelun aktiivisia käyttäjiä on arviolta 200-300 per vuosi.
Hankinnan kohteeseen sisältyy myös laitteet palveluna, kuten tablettilaitteet, joissa toimii sama kyselyjärjestelmä kuin verkossakin. Hankinta ei sisällä ns. painalluslaitteita.
Hankinnan kohde on kuvattu tarkemmin muissa tarjouspyynnön liitteissä, erityisesti liitteessä 1 "Hankinnan kohteen kuvaus" sekä liitteessä 1.1. "Vaatimukset" ja liitteessä 1.2. "Ohjelmistopalvelun kuvaus".
II.1.5)Arvioitu kokonaisarvo
II.1.6)Osia koskevat tiedotTämä sopimus on jaettu osiin: ei
II.2)Kuvaus
II.2.2)CPV-lisäkoodi(t)79342321 Asiakasuskollisuusohjelma
30200000 Atk-laitteet ja -tarvikkeet - PA01
II.2.4)Kuvaus hankinnasta: