Bunuri - 286257-2023
România-Craiova: Autoturisme
2023/S 093-286257
Anunț de participare
Produse
Temei juridic:
Directiva 2014/24/UE
II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
Achizitie 3 Autoturisme
Număr de referinţă: 11642243_2023_PAAPD1415291
II.1.2)Cod CPV principal
34110000 Autoturisme
II.1.4)Descriere succintă:
Se vor achizitiona 3 autoturisme pentru angajatii ADR SV Oltenia.
Produsele vor fi furnizate în conformitate cu cerințele minime ale caietelor de sarcini. Furnizorul are obligaţia de a livra produsele la destinaţia finală indicată de Achizitor.
Termen de livrare pentru contractul de furnizare : 4 luni de la semnarea contractului, dar nu mai tarziu de data de 15.12.2023.
Toate produsele vor fi livrate intr-o singura transa.
Produsele vor fi livrate pe baza de Proces-verbal de predare-primire, împreuna cu următoarele documente: certificat de garanţie, certificat de conformitate/calitate, certificate de origine.
II.1.5)Valoarea totală estimată
Valoare fără TVA: 219 162.54 RON
II.1.6)Informații privind loturile
Contractul este împărțit în loturi: nu
II.2)Descriere
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
Scopul principal al achizitiei il reprezinta facilitarea activitatii curente POR 2014-2020, necesitatea efectuarii vizitelor pe teren la locatiile proiectelor, atat in perioada de implementare cat si in perioada de durabilitate, o frecventa mare a vizitelor in 2023/2024, desfasurarea activitatii curente pentru contractul AT 137252 precum si scoaterea treptata din uz a autoturismelor poluante utilizate in prezent cu o vechime mai mare de 10 ani si completarea numarului de autoturisme destinate desfasurarii in bune conditii a activitatii OI POR si a serviciilor-suport.
Furnizorul are obligaţia de a livra cele 3 autoturisme, respectând:
a. termenul de livrare a produselor ce fac obiectul acestui contract;
b. destinația de livrare: sediul achizitorului din Jud. Dolj, Craiova, Aleea Teatrului , nr.1