Meddelande om upphandling
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1)Upphandlingens omfattning
II.1.1)Benämning på upphandlingen:Referensnummer: KS 2023/00141
II.1.2)Huvudsaklig CPV-kod79961000 Fototjänster
II.1.4)Kort beskrivning:
Kommunens behov av anlitade fotografer för bild för att dokumentera, informera och marknadsföra kommunen. Dessa bilder är viktiga för vårt kulturarv och behövs på många olika platser i för att marknadsföra kommunen och kommunicera med kommuninvånarna. Fotografer som lämnar anbud ska kunna inställa sig snabbt till kommunens förfogande och ta bilder och filmer enligt beställarens önskemål.
II.1.5)Uppskattat totalt värde
II.1.6)Information om delarKontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2)Beskrivning
II.2.2)Ytterligare CPV-kod(er)79960000 Foto- och tillhörande tjänster
79961300 Specialfotografering
II.2.4)Beskrivning av upphandlingen: