Usługi - 286314-2023
Polska-Dąbie: Usługi udzielania kredytu
2023/S 093-286314
Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
Podstawa prawna:
Dyrektywa 2014/24/UE
II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:
Zaciągnięcie kredytu długoterminowego w roku 2023 w wysokości 3 600 000,00 z przeznaczeniem na finansowanie planowanego w 2023 roku deficytu budżetu
Numer referencyjny: IZP.271.1.6.2023
II.1.2)Główny kod CPV
66113000 Usługi udzielania kredytu
II.1.4)Krótki opis:
Przedmiotem zamówienia jest zaciągnięcie kredytu długoterminowego w roku 2023 w wysokości 3 600 000,00 z przeznaczeniem na finansowanie planowanego w 2023 roku deficytu budżetu
II.1.5)Szacunkowa całkowita wartość
II.1.6)Informacje o częściach
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.2)Opis
II.2.4)Opis zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest Zaciągnięcie kredytu długoterminowego w roku 2023 w wysokości 3 600 000,00 z przeznaczeniem na finansowanie planowanego w 2023 roku deficytu budżetu.
2. Dzień podpisania umowy będzie dniem postawienia kredytu do dyspozycji Zamawiającego w terminach i transzach dostosowanych do potrzeb Zamawiającego z wykorzystaniem do:
- 19.12.2023 r. w kwocie 3 600 000,00 zł.
na podstawie dyspozycji Zamawiającego z zachowaniem terminu uruchomienia transzy. Zamawiający dopuszcza złożenie dyspozycji uruchomienia kredytu na wzorze obowiązującym u Wykonawcy. Dyspozycje uruchomienia transz kredytu będą przesyłane w formie elektronicznej (mail lb home banking) z zachowaniem terminu uruchomienia transzy, natomiast oryginał zostanie niezwłocznie dostarczony do banku. Dostarczenie oryginału nie może determinować uruchomienia kredytu.
3. Spłata rat kredytu nastąpi w latach 2034 - 2040 w ratach miesięcznych na dzień
podany w poniższej tabeli:
Kredyt – 3 600 000,00 zł
Data spłaty Wysokość raty w zł
1. 31.03 2034 r. 87 500,00
2. 31.05.2034 r. 87 500,00
3. 30.09.2034 r. 115 000,00
4. 30.11.2034 r. 100 000,00
Razem rok 2034 390 000,00
5. 31.03.2035 r. 150 000,00
6. 31.05.2035 r. 150 000,00
7. 30.09.2035 r. 150 000,00
8. 30.11.2035 r. 150 000,00
Razem rok 2035 600 000,00
9. 31.03.2036 r. 150 000,00
10. 31.05.2036 r. 150 000,00
11. 30.09.2036 r. 150 000,00
12. 30.11.2036 r. 150 000,00
Razem rok 2036 600 000,00
13. 31.03.2037 r. 150 000,00
14. 31.05.2037 r. 150 000,00
15. 30.09.2037 r. 150 000,00
16. 30.11.2037 r. 150 000,00
Razem rok 2037 600 000,00
17. 31.03.2038 r. 150 000,00
18. 31.05.2038 r. 150 000,00
19. 30.09.2038 r. 150 000,00
20. 30.11.2038 r. 150 000,00
Razem rok 2038 600 000,00
21. 31.03.2039 r. 150 000,00
22. 31.05.2039 r. 150 000,00
23. 30.09.2039 r. 150 000,00
24. 30.11.2039 r. 150 000,00
Razem rok 2039 600 000,00
25. 31.03.2040 r. 110 000,00
26. 31.05.2040 r. 100 000,00
Razem rok 2040 210 000,00
RAZEM KREDYT 3 600 000,00
4. Nie przewidujemy karencji w spłacie odsetek. Spłata kredytu nastąpi od dnia 31.03.2034 r.
5. Oprocentowanie na bazie zmiennej stawki WIBOR 1 M oraz marży banku.
Wykonawca zobowiązany jest podać wysokość marży w procentach. Dla celów
porównywalności cenowej ofert oprocentowanie należy liczyć na podstawie notowania
WIBOR 1 M obowiązującego w dniu ogłoszenia niniejszego zamówienia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.
Stawką bazową w trakcie trwania umowy jest WIBOR 1M obowiązujący na dwa dni robocze przed rozpoczęciem każdego kwartalnego okresu rozliczeniowego.
Zamawiający wyrazi zgodę na zastosowanie stawki WIBOR 1M wyliczanej w następujący sposób: jako średnia arytmetyczna pięciu ostatnich kwotowań w miesiącu poprzedzającym miesiąc naliczania odsetek.
6.Marża banku jest stała w okresie kredytowania.
7. Wysokość jednorazowej prowizji od udzielonego kredytu Wykonawca zobowiązany jest podać w procentach. Prowizja będzie płatna w terminie uruchomienia każdej transzy kredytu.
8.Spłata odsetek następować będzie w okresach miesięcznych bez karencji, tylko od kwoty faktycznie uruchomionego kredytu.
9. Zabezpieczenie kredytu będzie w formie weksla „ in blanco” wraz z deklaracją wekslową – do wysokości zobowiązania.
10. Kredytobiorcy będzie przysługiwać prawo do zaciągnięcia mniejszej kwoty
kredytu /nie wykorzystanie pełnej kwoty kredytu/ oraz prawo do wcześniejszej spłaty
kredytu bez dodatkowych kosztów oraz możliwości przesunięcia spłaty kredytu w ramach ustalonych lat kredytowania.