Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1)Upphandlingens omfattning
II.1.1)Benämning på upphandlingen:
Om- och tillbyggnad av Lucerna reningsverk
Referensnummer: U-050-2023
II.1.2)Huvudsaklig CPV-kod45262700 Ombyggnadsarbete
II.1.4)Kort beskrivning:
Om- och tillbyggnad av Lucerna reningsverk.
II.1.5)Uppskattat totalt värde
II.1.6)Information om delarKontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2)Beskrivning
II.2.2)Ytterligare CPV-kod(er)45232421 Reningsverk
45262800 Ut- och tillbyggnadsarbeten
45400000 Färdigställande byggnadsarbeten
45450000 Övriga färdigställande byggnadsarbeten
II.2.4)Beskrivning av upphandlingen: