Meddelande om upphandling
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1)Upphandlingens omfattning
II.1.1)Benämning på upphandlingen:
Hyttbåt med bogramp, ca 10m samt styrpulpetbåt med bogramp, ca 7 m.
Referensnummer: 153.544/2023
II.1.2)Huvudsaklig CPV-kod34500000 Fartyg och båtar
II.1.4)Kort beskrivning:
Upphandlingen omfattar leverans av en hyttbåt med bogramp,ca 10m för Region Stockholm och en styrpulpetsbåt med bogramp,ca 7m med tillhörande trailer för Region Nord.
II.1.5)Uppskattat totalt värdeVärde exkl. moms: 3 600 000.00 SEK
II.1.6)Information om delarKontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2)Beskrivning
II.2.2)Ytterligare CPV-kod(er)34500000 Fartyg och båtar
II.2.4)Beskrivning av upphandlingen: