Servicii - 286495-2023
România-Deva: Servicii de exploatare forestieră
2023/S 093-286495
Anunț de participare
Servicii
Temei juridic:
Directiva 2014/24/UE
II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
Servicii de exploatare, transport si incarcat mecanizat masa lemnoasa II D.S. Hunedoara 2023
Număr de referinţă: 6913 / R.D.C. / 26.04.2023
II.1.2)Cod CPV principal
77211100 Servicii de exploatare forestieră
II.1.4)Descriere succintă:
servicii de exploatare forestieră – 2610.58 mc, servicii de transport masă lemnoasă – 105644.31 tkm și încărcat/descărcat mecanizat – 2610.58 mc, conform caietului de sarcini.
Se pot solicita clarificari privind documentatia de atribuire inainte de data limita de depunere a ofertelor, astfel: cel tarziu in a 9 - a zi inainte de termenul limita stabilit in Anuntul de participare pentru depunerea ofertelor.
Autoritatea contractanta va transmite raspunsului consolidat la solicitarile de clarificari/informatii suplimentare, astfel: in a 5 -a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
NOTA: Autoritatea contractanta nu este obligata sa raspunda solicitarilor de clarificari/ informatii suplimentare care nu au fost adresate in termenul stabilit la Sectiunea I.3 din Fisa de date a achizitiei.
Fisa de date a achizitiei reprezinta totodata si instructiuni pentru ofertanti.
II.1.5)Valoarea totală estimată
Valoare fără TVA: 507 444.36 RON
II.1.6)Informații privind loturile
Contractul este împărțit în loturi: da
Pot fi depuse oferte pentru numărul maxim de loturi: 7
Numărul maxim de loturi care pot fi atribuite unui singur ofertant: 7
Autoritatea contractantă îşi rezervă dreptul de a atribui contracte prin combinarea următoarelor loturi sau grupuri de loturi:
Se pot depune oferte pentru unul sau mai multe loturi. Ofertanții pot oferta unul sau mai multe loturi, cu condiția ca volumul ofertat să fie maxim egal cu capacitatea de exploatare rămasă disponibilă în Atestat, deoarece exploatarea masei lemnoase de către un operator economic se poate efectua doar în limita volumului aprobat în Atestat.
II.2)Descriere
II.2.1)Titlu:
Lot 5 - 192/2100126500460 Prisloape - Dobra
Lot nr.: 5
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)
77210000 Servicii de transport de buşteni
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
conform caietului de sarcini
Lot 6 - 104/2200134604060 Bilugu - Lupeni
Lot nr.: 6
Lot 1 - 208/2100126500600 Pr. Iancului - Dobra
Lot nr.: 1
Lot 3 - 303/2100126502330 Calea lui Novac - Dobra
Lot nr.: 3
Lot 7 - 105/2200134604070 Sterminosu - Lupeni
Lot nr.: 7
Lot 4 - 373/2200126503610 Pr. Lui Stefan - Dobra
Lot nr.: 4
Lot 2 - 207/2100126500610 Cabana Verde - Dobra
Lot nr.: 2