Tjenesteydelser - 286538-2023
Danmark-Hillerød: Arkitekt-, konstruktions-, ingeniør- og inspektionsvirksomhed
2023/S 093-286538
Udbudsbekendtgørelse – forsyningsvirksomhed
Tjenesteydelser
Retsgrundlag:
Direktiv 2014/25/EU
II.1)Udbuddets omfang
II.1.1)Betegnelse:
Etablering af ny rentvandsledning fra Sjælsø Vandværk til Hillerød Vand A/S’ ledningsnet - EU-Udbud af rådgiverydelse
II.1.2)Hoved-CPV-kode
71000000 Arkitekt-, konstruktions-, ingeniør- og inspektionsvirksomhed
II.1.4)Kort beskrivelse:
Hillerød Vand A/S (i det følgende benævnt HV) skal have etableret en ny rentvandsledning fra Novafos’ Sjælsø Vandværk i Rudersdal Kommune til HV’ ledningsnet i Hillerød. HV ønsker i den forbindelse en rådgiver (i det følgende benævnt Tilbudsgiver), der kan bistå med rådgivning omkring valg af tracé, detailprojektering, håndtering af myndighedsforhold, udbud af anlægsentreprisen samt byggeledelse og tilsyn under anlægsarbejdet og afleveringsforretning.
Nærværende udbud omfatter således:
- Del A Rådgivning relateret til valg af tracé og detailprojektering
- Del B Håndtering af myndighedsforhold
- Del C Udbud af anlægsentreprisen
- Del D Byggeledelse og tilsyn ifm. anlægsarbejde og afleveringsforretning
II.1.5)Anslået samlet værdi
II.1.6)Oplysninger om delkontrakter
Kontrakten er opdelt i delkontrakter: nej
II.2)Beskrivelse
II.2.4)Beskrivelse af udbuddet: