Byggentreprenader - 286611-2023
Sverige-Nynäshamn: Vägbeläggningsarbeten
2023/S 093-286611
Meddelande om upphandling
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1)Upphandlingens omfattning
II.1.1)Benämning på upphandlingen:
Asfalt- och beläggningsarbeten Nynäshamn
Referensnummer: SUN 2023-051
II.1.2)Huvudsaklig CPV-kod
45233222 Vägbeläggningsarbeten
II.1.4)Kort beskrivning:
Ramavtal avseende, Asfalt- och beläggningsarbeten till Nynäshamns kommun
II.1.5)Uppskattat totalt värde
II.1.6)Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2)Beskrivning
II.2.2)Ytterligare CPV-kod(er)
45233200 Diverse ytbehandling
45233220 Ytbehandling av vägar
II.2.4)Beskrivning av upphandlingen: