Tjenesteydelser - 286641-2023
Danmark-Holbæk: Rundspørgetjenester
2023/S 093-286641
Udbudsbekendtgørelse
Tjenesteydelser
Retsgrundlag:
Direktiv 2014/24/EU
II.1)Udbuddets omfang
II.1.1)Betegnelse:
Offentligt udbud af rammeaftale om survey-opgaver for Danmarks Evalueringsinstitut (EVA)
Sagsnr.: Survey-opgaver genudbud
II.1.2)Hoved-CPV-kode
79311200 Rundspørgetjenester
II.1.4)Kort beskrivelse:
Danmarks Evalueringsinstitut (EVA) udbyder en rammeaftale om survey-opgaver med henblik på at tilvejebringe survey-data til brug for Kundens undersøgelser, evalueringer, analyser mv. Opgaven efter Ordregivers rammeaftale indebærer gennemførelse af telefoninterviews (CATI) og webinterviews (CAWI) på baggrund af de spørgeskemaer, som leveres af EVA.
II.1.5)Anslået samlet værdi
II.1.6)Oplysninger om delkontrakter
Kontrakten er opdelt i delkontrakter: nej
II.2)Beskrivelse
II.2.2)Supplerende CPV-kode(r)
II.2.4)Beskrivelse af udbuddet: