Szolgáltatások - 286663-2023
Magyarország-Budapest: Grafikai tervezési szolgáltatások
2023/S 093-286663
Ajánlati/részvételi felhívás
Szolgáltatásmegrendelés
Jogalap:
2014/24/EU irányelv
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
LIR tervezés, gyártás, kihelyezés (1-2. rész)
Hivatkozási szám: EKR000723732023
II.1.2)Fő CPV-kód
79822500 Grafikai tervezési szolgáltatások
II.1.4)Rövid meghatározás:
A Budai Várnegyed tágabban értelmezett területén számos eltérő, egymással párhuzamos tájékoztatórendszer épült ki. Gyakori az egymáshoz hasonló, de kialakításában, grafikai tartalmában eltérő megoldások keveredése. A közterületeken működő tájékoztatórendszerek különböző korúak, más-más intézmények helyezték ki őket (illetve üzemeltetik), megoldásaik nincsenek összhangban egymással. Egy egészségesebb közlekedési rendszer, amely több irányból is kényelmesen és egyértelműen feltárná a budai Várat, a teljes Várnegyeden belül egyenletesebb látogatói eloszlást eredményezne, hiszen ma a Palotanegyed valamelyest kevésbé látogatott, mint a Szentháromság tér és Szent György tér közti szakasz.
Olyan átfogó, egységes szemléletű rendszer felállítása a cél, ami esetleg egyes meglévő rendszerekhez is illeszkedni képes. Ilyen rendszer az eredetileg ideiglenes megoldásként tervezett „Ön itt áll” tábláké, melyeket a Várkapitányság (a továbbiakban: VK) ideiglenes céllal helyezett ugyan ki, ám hasznosnak és megfelelő helyen lévőnek bizonyultak (így tehát cseréjük egységes arculatúra és frissített tartalmúra a jelen projektnek is célja).
A fejlesztést indokolja az is, hogy mind a budai Palotanegyedben, mind pedig a Várszoknyán számos olyan fejlesztés valósul meg 2025-ig, mely mind a terület attrakcióinak számát, mind azok elérhetőségét jelentősen megváltoztatja. Új parkok, új útvonalak is születnek - és kialakul néhány, a közforgalom elől rendszeresen lezárt terület is.
A kiépítendő statikus tájékoztató rendszer elsődlegesen gyalogos-fókuszú kell, hogy legyen. A kiépítés több ütemben kell, hogy megtörténjen, mindenekelőtt a budai Palotanegyedben, illetve az oda való feljutást lehetővé tevő útvonalakon.
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrend
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: igen
Ajánlatok valamennyi részre
II.2)Meghatározás
II.2.1)Elnevezés:
LIR-Koncepcióterv frissítés, grafikai rendszerterv
Rész száma: 1
II.2.2)További CPV-kód(ok)
44423400 Jelzőtáblák és tartozékaik
45233290 Útjelző tábla szerelése
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
A budai Várnegyedben számos eltérő, egymással párhuzamos fizikai tájékoztatórendszer (táblarendszer) épült ki, erre figyelemmel szükséges egy olyan átfogó, egységes szemléletű szignalizációs rendszer felállítása, ami az egyes meglévő rendszerekhez is illeszkedni képes. Emellett a Megrendelő fejlesztést is kíván eszközölni egyéb (digitális, on-line) tájékoztató rendszereit illetően, tekintettel arra, hogy mind a Palotanegyedben, mind pedig a Várszoknyán számos olyan fejlesztés valósul meg 2025-ig, mely mind a terület attrakcióinak számát, mind azok elérhetőségét jelentősen megváltoztatja.
A statikus tájékoztatórendszer megvalósítása több fázisban történik.
A jelen közbeszerzési eljárás 1. részének tárgya az előkészítő fázis, mely a kihelyezés előkészítésére vonatkozik, lényege a Paragram Stúdió által készített dokumentáció megismerése, frissítése, kiegészítése a Műszaki Leírásban foglaltak szerint (teljes „grafikai rendszerterv” előállítása, gyártmánytervezéssel), valamint nyomdai állományok előkészítése. A forrásdokumentumok tételes felsorolása is a Műszaki Leírás része.
A nyertes Ajánlattevő a teljesítés során a Megrendelő fejlesztési szakterülete érintett (építészeti, kertépítészeti projektvezető, közműcseréért felelős projektvezető) munkatársainál, valamint a helyszínen kell, hogy tájékozódjon a kültéri fejlesztések megvalósulásáról, illetve esetleges módosításairól, és ezen konzultációk, valamint bejárások eredményeként a szignalizációs elemek helyét mind a dokumentációban, mind pedig a kihelyezés folyamán pontosítania kell a tájékoztatási és közlekedési céloknak történő maradéktalan megfelelés érdekében.
Nyertes ajánlattevőnek a következő feladatokat kell ellátnia, és teljesítenie:
A Paragram Stúdió által készített dokumentáció megismerése, frissítése, kiegészítése, a Budai Palotanegyed és a kapcsolódó Várszoknya statikus szignalizációs rendszerére vonatkozó teljes „grafikai rendszerterv” előállítása (totemoszlopok, pollerek és falitáblák, illetve ezek tartalmának tervezése), valamint a nyomdai állományok előkészítése úgy, hogy ezek alapján a gyártási (hordozó-előállítási, nyomtatási) és kihelyezési fázis teljes körűen megvalósulhasson (további tervezési feladatok nélkül). A Nyertes ajánlattevő minden egyes tájékoztató elem esetében meg kell, hogy adja annak típusát (totem/poller/falitábla), méretét, elhelyezését, tájolását, valamint részletes tartalmát összefoglaló dokumentumban (melynek pdf és szerkeszthető változatát a Megrendelőnek átadja). Az összefoglaló dokumentumnak tartalmaznia kell továbbá a részletes útmutatást az alkalmazandó betűtípusokra, sor- és betűközökre, arányokra (összefoglalóan: alaprácsra), a színekre és anyaghasználatra vonatkozóan. A nyertes Ajánlattevő feladata továbbá minden kihelyezendő elem nyomdakész (megfelelő formátumú és felbontású) változatának biztosítása a Megrendelő részére. A nyomdakész elemek előállítása (végleges tervezése) előtt az egyes elemek megjelenését és tartalmát a Nyertes ajánlattevő a Megrendelővel véleményezteti.
Mennyiségi összefoglaló:
Várkert Bazár látogatóirányítási rendszere - tervezés és nyomdakész anyagok előállítása
Sorsz. Típus Tétel Hordozó Rögz. helye Rögz. módja Felület Menny.
1 ÜT üvegtábla cseréje fémre (25 cm*25 cm) Fémszerkezet Felületkezelt alumínium tálca Kasírozott Egyoldali fóliázás 26 db
2 ÜT üvegtábla cseréje fémre (60 cm*20 cm) Fémszerkezet Felületkezelt alumínium tálca Kasírozott Egyoldali fóliázás 11 db
3 ÜT üvegtábla cseréje fémre (20 cm*60 cm) Fémszerkezet Felületkezelt alumínium tálca Kasírozott Egyoldali fóliázás 4 db
4 ÜT üvegtábla cseréje fémre (30 cm*42 cm) Fémszerkezet Felületkezelt alumínium tálca Kasírozott Egyoldali fóliázás 3 db
5 ÜT üvegtábla cseréje fémre (15 cm*21 cm) Fémszerkezet Felületkezelt alumínium tálca Kasírozott Egyoldali fóliázás 7 db
6 MU nyílászáró üvegezés fóliázása (50 cm*50 cm) Meglévő üvegtábla Belső oldalra Kasírozott Egyoldali fóliázás 5 db
7 MU nyílászáró üvegezés fóliázása (50 cm*75 cm) Meglévő üvegtábla Belső oldalra Kasírozott Egyoldali fóliázás 1 db
8 MU függesztett fóliázott üvegtábla újrafóliázása
(90 cm*48 cm) Meglévő üvegtábla Hátoldalra Kasírozott Egyoldali fóliázás 1 db
9 ZO „Zászlótartó” oszlopok eltávolítása 2 db
10 MU függesztett fóliázott üvegtábla készítése (menekülési útvonal) (min. 40 cm*80 cm) Új üvegtábla Hátoldalra Kasírozott Egyoldali fóliázás 2 db
11 ZT „Z” totemek bontása 8 db
12 TO Totemoszlopok („Ön itt áll” táblák) CSERÉJE Meglévő fémszerkezet leszerelése, új elhelyezése a már kialakított alapra Festett lemezre Kasírozott Egyoldali fóliázás 2 db
13 TO Totemoszlopok kihelyezése Új fémszerkezet Festett lemezre Kasírozott Egyoldali fóliázás 10 db
Keleti terasz(ok), Hunyadi udvar, Csikós udvar, Oroszlános udvar - tervezés és nyomdakész anyagok előállítása
Sorsz. típus tétel hordozó rögzítés helye rögzítés módja grafikai felület mennyiség
1 T1 totem kihelyezése (225x50 cm) fémszerkezet felületkezelt alumínium tálca kasírozott egyoldali fóliázás 17 db
1 T1 totem kihelyezése Ön itt áll tábla helyére (225*50 cm) fémszerkezet felületkezelt alumínium tálca kasírozott egyoldali fóliázás 8 db
2 T2 poller kihelyezése (125x25 cm) fémszerkezet felületkezelt alumínium tálca kasírozott egyoldali fóliázás 21 db
3 T3 falra szerelhető tábla kihelyezése (25x40 cm) fémszerkezet felületkezelt alumínium tálca kasírozott egyoldali fóliázás 7 db
4 - liftfülke tájékoztató fólia cseréje meglévő liftfülke lift falfelületre kasírozott egyoldali fóliázás 2 db
Ellyps sétány, Déli kertek, Nyugati kertek, várfalak új közlekedési kapcsolatai - tervezés és nyomdakész anyagok előállítása (ún. 2. kihelyezési fázishoz)
1 T1 totem kihelyezése (225x50 cm) fémszerkezet felületkezelt alumínium tálca kasírozott egyoldali fóliázás 5 db
2 T2 poller kihelyezése (125x25 cm) fémszerkezet felületkezelt alumínium tálca kasírozott egyoldali fóliázás 32 db
3 T3 falra szerelhető tábla kihelyezése (25x40 cm) fémszerkezet felületkezelt alumínium tálca kasírozott egyoldali fóliázás 20 db
A jelen közbeszerzési eljárás 2. részének tárgya a Várgarázs I. szignalizációjának frissítése Design & Build konstrukcióban (tájékoztató elemek - táblák - méretének, anyagának, megjelenésének és tartalmának részletes tervezése, a tervek egyeztetése-jóváhagyatása a Megrendelővel, a hordozó és a tartalom legyártása-legyártatása és kihelyezése a Megrendelővel egyeztetendő ütemezés szerint).
A fentiekre tekintettel cél, hogy a megvalósítandó eredmény:
- egyrészt alkalmas legyen az Apród utcáról, az Ybl Miklós térről, illetve Lánchíd utcáról elérhető Várgarázs I. látogatóirányitási rendszerének egységes szemléletű és teljes körű fejlesztésére annak érdekében, hogy a helyszínen mind gépjárművel, mind pedig gyalogosan a kiinduló állapothoz képest egyszerűbben, egyértelműbben lehessen tájékozódni;
- másrészt pedig irányadó mintaként kövesse a Megrendelő kezelésében lévő (gépjárművel a Palota útról elérhető) Várgarázs II.-ben alkalmazott szignalizációs megoldásokat, ezzel is segítve a visszatérő látogatók tájékozódását a budai Palotanegyed több helyszínén, illetve ezzel is támogatva a Megrendelő egységes információs arculatának kialakítását.
Indikatív mennyiségkimutatás a Várgarázs I-re vonatkozóan:
Azon. a vonatk. terven tétel hordozó rögzítés helye rögzítés módja grafikai felület menny.
1 bejáratjelző tábla újrafóliázása meglévő tábla táblára kasírozott egyoldali fóliázás 1 db
1 nagyméretű „nem gyalogos kijárat” tábla (alsó sorompó közelébe) új tábla falra kasírozott, szerelt egyoldali fóliázás 1 db
5 autóstájékoztató tábla kihelyezése (bejárati, iránymutató, csomóponti) alumínium lemez fal, pillér, mennyezet szerelt egyoldali fóliázás 15 db
6 autóstájékoztató tábla kihelyezése alumínium lemez mennyezetről függesztett szerelt egyoldali fóliázás 28 db
6 autóstájékoztató tábla kihelyezése alumínium lemez falra szerelt egyoldali fóliázás 2 db
8 autóstájékoztató felfestés készítése (szintjelző) meglévő, tisztított falfelületre falra festékszórás tisztított falfelület (vakolt/beton) 16 db
10 gyalogostájékoztató tábla kihelyezése (iránymutató) alumínium tálca, acél tartókeretben pillérre szerelt (konzol) egyoldali fóliázás 2 db
10 gyalogostájékoztató tábla kihelyezése (iránymutató) alumínium tálca, acél tartókeretben falra szerelt egyoldali fóliázás 22 db
11 gyalogostájékoztató tábla kihelyezése (áttekintő, térkép) alumínium tálca, acél tartókeretben falra szerelt egyoldali fóliázás 46 db
12 gyalogostájékoztató fólia kihelyezése (lépcsőház azonosító, wc, raktár) tisztított falfelület, illetve meglévő acél ajtólap falra vagy ajtólapra kasírozott fóliázás 120 db
13 parkolóférőhely azonosító táblák pótlása alumínium plakátkeret, alumínium kompozit hátlappal, műanyag előlappal acél rácsozatra, falra szerelt fénymásolópapír A4 40 db
14 liftfülke tájékoztató fólia cseréje, eltávolítása meglévő liftfülke lift falfelületre kasírozott egyoldali fóliázás 7 db
15 parkolóférőhelyi és hirdetményi állvány (előirányzat) alumínium plakátkeret, alumínium hátlappal, műanyag előlappal egyedi állványra mobília fénymásolópapír A4 20 db
16 hirdetmény kihelyezési tábla (előirányzat) alumínium plakátkeret, alumínium hátlappal, műanyag előlappal falra szerelt fénymásolópapír A0 20 db
17 sorompóra húzható hirdetményi felület vízlepergető gyöngyvászon tasak sorompórúdra huzat printelt gyöngyváaszon 4 db
18 hirdetményi mágnestábla alumínium tálca mágnes rögzítőkkel falra, acél oszlopra mágnes egyoldali fóliázás 2 db
19 megállító tábla (előirányzat) alumínium plakátkeret, cserélhető alumínium kompozit hátlappal egyedi állványra mobília egyoldali fóliázás 5 db
20 autós- és gyalogos tájékoztató tábla újrafóliázása meglévő tábla táblára kasírozott egyoldali fóliázás 2 db
21 gyalogos padlóburkolati felfestés meglévő ipari padló padló festés tisztított padlóburkolat 30 m2
22 meglévő LIR fali felfestések eltávolítása, felület helyreállítása 160 m2
Tervezéssel és kihelyezéssel kapcsolatos információk:
1. A meglévő (frissítendő, illetve lecserélendő) rendszerrel kapcsolatos meglévő információk, illetve előzetes tervek egységes szerkezetben a jelen kiírás mellékletét képező Műszaki Leírásban találhatók.
2. A Műszaki Leírásban is hivatkozott terveken (alaprajzokon) szereplő méretek névleges méretek, a hordozófelületek fizikai méretei ettől eltérhetnek. A méretek a gyártmánytervezés során pontosítandók.
3. A megadott mennyiségek indikatív jellegűek. Az újonnan kikerülő elemek pontos kihelyezése a kivitelezés során határozható meg. Mivel ezek a helyek a terveken szereplőktől eltérhetnek, az elemek grafikai tartalma is változhat a tervhez képest. Erre tekintettel kérjük az Ajánlattevőket, hogy 10%-kal növelt anyagmennyiséggel és 10%-nyi átfóliázási mennyiséggel számoljanak.
4. A nyertes Ajánlattevő feladata minden kihelyezendő szignalizációs elem teljes tartalmának egyeztetése az Ajánlatkérővel. A térképek és útbaigazító nyilak kihelyezési pontnak megfelelő részletességéért és tájolásáért a nyertes Ajánlattevő felelős.
5. A kihelyezett tartalmak teljes olvashatóságáért, valamint a ragasztások (kasírozás) tartósságáért a nyertes Ajánlattevőnek 2 évig kell garanciát vállalnia. (A garanciakötelezettség szándékos rongálásra, valamint adott hordozóra utólagosan történő további rétegek felragasztására nem terjed ki.)
6. A nyertes Ajánlattevőnek figyelembe kell vennie, hogy a kihelyezési terület magába foglalja a Várgarázs I. összes közforgalmi kijáratát az utcaszintig.
Amennyiben a felhívás, illetve a közbeszerzési dokumentum bármelyik része valamilyen gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, illetőleg szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozást tartalmaz, illetve amennyiben szabványt, műszaki engedélyt, műszaki előírásokat, vagy műszaki ajánlást határoz meg úgy Ajánlatkérő az azzal egyenértékű teljesítést is elfogadja.