Bunuri - 286673-2023
România-București: Vehicule electrice
2023/S 093-286673
Anunț de participare – utilități
Produse
Temei juridic:
Directiva 2014/25/UE
II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
17 autoturisme electrice prin Programul privind reducerea emisiilor de gaze cu efect de sera in transporturi, prin promovarea vehiculelor de transport rutier nepoluante din punct de vedere energetic– sesiunea 2020-2024, finantat din Fondul pentru Mediu
Număr de referinţă: 13267213/2023/624
II.1.2)Cod CPV principal
34144900 Vehicule electrice
II.1.4)Descriere succintă:
17 autoturisme electrice prin Programul privind reducerea emisiilor de gaze cu efect de sera in transporturi, prin promovarea vehiculelor de transport rutier nepoluante din punct de vedere energetic– sesiunea 2020-2024, finantat din Fondul pentru Mediu Conform Caiet de Sarcini nr. 43829.9/09.05.2023
Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor 18, inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor.
Entitatea contractanta va raspunde la solicitarile de clarificari in a 11-a zi inainte de data depunerii ofertelor.
Se va raspunde doar la solicitarile de clarificari adresate de op.ec. in termenul limita enuntat anterior.
Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP (https://e-licitatie.ro/pub ).
II.1.5)Valoarea totală estimată
Valoare fără TVA: 2 468 600.00 RON
II.1.6)Informații privind loturile
Contractul este împărțit în loturi: nu
II.2)Descriere
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
17 autoturisme electrice prin Programul privind reducerea emisiilor de gaze cu efect de sera in transporturi, prin promovarea vehiculelor de transport rutier nepoluante din punct de vedere energetic– sesiunea 2020-2024, finantat din Fondul pentru Mediu Conform Caiet de Sarcini nr 43829.9/09.05.2023