Oikeusperusta:
Direktiivi 2014/24/EU
I kohta: Hankintaviranomainen
II.1)Hankinnan laajuus
II.1.1)Nimi:
Puhtauspalvelut / Kauramäen kylä
II.1.2)Pääasiallinen CPV-koodi90910000 Siivous- ja puhdistuspalvelut
II.1.4)Lyhyt kuvaus:
Keski-Suomen hyvinvointialue pyytää tarjousta puhtauspalveluista Kauramäen kylään.
Tarkemmat tiedot on esitetty tässä tarjouspyynnössä ja sen liitteissä.
Sopimuskausi alkaa 1.9.2023 ja on toistaiseksi voimassa oleva. Toiminnan on tarkoitus alkaa Kauramäen kylässä 1.10.2023. Ennen toiminnan alkua siivoustarve voi vaihdella päivittäin.
Tarjouksen jättäminen edellyttää kohteeseen tutustumista.
Kohde-esittely on keskiviikkona 17.5.2023 klo klo 9.00-11.30
Ilmoittautuminen kohde-esittelyihin 16.5.2023 klo 12.00 mennessä sähköpostitse osoitteeseen kilpailutuspalvelut@hyvaks.fi. Sähköpostin otsikoksi "Kohde-esittely / Kauramäen kylä".
Kohde-esittelyyn toivotaan enintään 2 hlöä / tarjoaja.
II.1.5)Arvioitu kokonaisarvo
II.1.6)Osia koskevat tiedotTämä sopimus on jaettu osiin: ei
II.2)Kuvaus
II.2.4)Kuvaus hankinnasta:
Puhtauspalvelu sisältää palvelukuvauksessa kuvatut ylläpito- ja harvemmin suoritettavat siivoustehtävät sekä perussiivoustehtävät sekä puhtauspalvelun työnjohdon, palvelun suunnittelun ja palvelun sopeuttamisen Tilaajan muuttuvissa tarpeissa, palvelun laadunhallinnan ja tulosten dokumentoinnin sekä osallistuminen tarkastuksiin ja Tilaajan järjestämiin kokouksiin.