Bunuri - 286758-2023
România-București: Diverse medicamente
2023/S 093-286758
Anunț de participare
Produse
Temei juridic:
Directiva 2014/24/UE
II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
"Medicamente eliberate pe bază de reţete compensate si/sau gratuite” la unităţile din cadrul D.G.A.S.P.C.Sector 1
Număr de referinţă: 15318810/2023/19
II.1.2)Cod CPV principal
33690000 Diverse medicamente
II.1.4)Descriere succintă:
Furnizarea de: "Medicamente eliberate pe bază de reţete compensate si/sau gratuite” conform cerintelor Caietului de sarcini, necesare pentru Complexele Sociale de Servicii, Centrele de Asistare si Ingrijire, Module Pavilionare de Recuperare și Reabilitare Neuropsihiatrică, Case de tip familial din subordinea DGASPC Sector 1. Această achiziție vizează încheierea unui acord-cadru pentru o perioadă de 24 luni. Orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire. In masura in care solicitarile de clarificare sunt primite cu cel putin 20 zile inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor, autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor acestor solicitari de clarificare in a 12-a zi inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor.
II.1.5)Valoarea totală estimată
Valoare fără TVA: 4 220 156.16 RON
II.1.6)Informații privind loturile
Contractul este împărțit în loturi: nu
II.2)Descriere
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
Achiziționarea de "Medicamente eliberate pe bază de reţete compensate si/sau gratuite” la unităţile din cadrul D.G.A.S.P.C.Sector 1, prin încheierea unui acord-cadru pentru o perioada de 24 luni. Lotul cuprinde medicamente intr-un numar de 506 repere, conform Anexelor 1, 2 si 3 la caietul de sarcini.
Cantitatile minime si maxime estimate, aferente acordului-cadru, sunt prezentate in caietul de sarcini, conform Anexei 1
Cantitatile minime si maxime estimate, a celui mai mic contract subsecvent, sunt prezentate in caietul de sarcini, conform Anexei 3
Cantitatile minime si maxime estimate, a celui mai mare contract subsecvent, sunt prezentate in caietul de sarcini, conform Anexei 2
Valoarea estimata minima a acordului-cadru: 13.228,02 lei fara TVA
Valoarea estimată maxima a acordului-cadru: 4.220.156,16 lei fără TVA
Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent: 527.519,52 lei fara TVA
Valoarea estimata a celui mai mic contract subsecvent: 6.614,01 lei fara TVA
Modificarea acordului-cadru/contractului subsecvent de achizitie publica, in cursul perioadei sale de valabilitate, se face in conditiile prevazute la art. 221 din Legea nr. 98/2016 si la art.164 din HG nr.395/2016.