2. Участникът в настоящата процедура трябва да разполага с необходимия брой технически лица и/или организации, включени или не в структурата на кандидата или участника, включително такива, които отговарят за контрола на качеството. Доказва се с представяне на Списък на технически лица и/или организации, включени или не в структурата на кандидата или участника, включително тези, които отговарят за контрола на качеството.
5. Участникът в настоящата процедура следва да има предвид, че всяка периодична доставка/покупка на дизелово гориво, бензин или природен газ, трябва да бъде съпроводена с документите посочени в Раздел I — Технически спецификации — т. 2 — Специални условия за изпълнение на поръчката, от тържната документация, удостоверяващи съответствието на доставяното гориво с техническите спецификации.
Възложителят може да не приеме представено доказателство за технически и професионални способности, когато то произтича от лице, което има интерес, който може да води до облага по смисъла на чл. 2, ал. 3 от Закона за предотвратяване и установяване на конфликт на интереси.
Участникът ще бъде отстранен от участие в процедурата за възлагане на настоящата обществена поръчка, ако не отговаря на което и да е от горните изисквания.
2. Да има поне 4 (четири) превозни средства (цистерни) — собствени или наети (За обособени позиции № 1 и № 3). Доказва се с представяне на Списък на техническите средства и съоръжения за осигуряване на качествено изпълнение на поръчката, заедно с доказателства, че ще бъдат на разположение на участника през целия срок на изпълнение на поръчката, ако са наети. Когато участникът предвижда участие на подизпълнител/и изискванията спрямо тях се прилагат съобразно вида и дела на тяхното участие, съгласно чл. 66, ал. 2 от ЗОП. В случай на участие на чуждестранни физически или юридически лица, същите представят документи, доказващи техническите възможности, съгласно действащото в страната законодателство, в която са регистрирани.
В случай, че участникът ще ползва ресурсите на други физически или юридически лица при изпълнение на поръчката, то трябва да може да докаже, че ще има на свое разположение техните ресурси за целия период на договора, като представи документи за поетите от третите лица задължения.