Services - 289266-2021
Danemark-Haderslev: Services d'évacuation des boues
2021/S 110-289266
Avis de marché
Services
Base juridique:
Directive 2014/24/UE
II.1)Étendue du marché
II.1.1)Intitulé:
Provas Haderslev Spildevand A/S - tømning af slammineraliserins-anlæg
II.1.2)Code CPV principal
90513900 Services d'évacuation des boues
II.1.4)Description succincte:
Provas A/S ønsker at indgå aftale på opgravning og tømning af slammineraliseringsanlæg (i det følgende benævnt slambede), samt efterfølgende bortskaffelse af slammet og evt. tagrør, samt myndighedsdokumentation.
II.1.5)Valeur totale estimée
Valeur hors TVA: 3 000 000.00 DKK
II.1.6)Information sur les lots
Ce marché est divisé en lots: non
II.2)Description
II.2.2)Code(s) CPV additionnel(s)
90513700 Services de transport des boues
II.2.4)Description des prestations:
I 2021 tømmes anlægget i Skrydstrup og i 2022 tømmes anlægget i Sommersted. For hvert anlæg er der tale om 6 bassiner, som alle skal tømmes.
Slambedene der ønskes opgravet og tømt, er ikke på nuværende tidspunkt i drift. Som udgangspunkt skal slamanlægget ikke nedlægges, og der ønskes kun tilbud på opgravning, tømning samt bortskaffelse af slam og tagrør, samt myndighedsdokumentation på dette.