Υπηρεσίες - 290803-2020
Βέλγιο-Βρυξέλλες: Ενημερωτικό υλικό για τη φύση και τη βιοποικιλότητα.
2020/S 120-290803
Προκήρυξη σύμβασης
Υπηρεσίες
Νομική βάση:
Κανονισμός (ΕΕ, Ευρατόμ) αριθ. 2018/1046
II.1)Εύρος της σύμβασης
II.1.1)Τίτλος:
Ενημερωτικό υλικό για τη φύση και τη βιοποικιλότητα.
Αριθμός αναφοράς: ENV/2020/OP/0015
II.1.2)Κωδικός κύριου λεξιλογίου CPV
90700000 Περιβαλλοντικές υπηρεσίες
II.1.4)Σύντομη περιγραφή:
Αυτός ο διαγωνισμός καλύπτει δραστηριότητες επικοινωνίας που εστιάζουν στην παραγωγή ενημερωτικού υλικού που υποστηρίζει την εφαρμογή της πολιτικής της ΕΕ για τη φύση και τη βιοποικιλότητα, αυξάνοντας την ευαισθητοποίηση, την κατανόηση και την υποστήριξη μεταξύ των ενδιαφερόμενων μερών και του ευρέος κοινού. Θα υποστηρίξει την ανάπτυξη πληρέστερων, αξιόπιστων και άμεσα διαθέσιμων πληροφοριών σχετικά με την εφαρμογή της πολιτικής της ΕΕ για τη βιοποικιλότητα και τη φύση, συμπεριλαμβανομένων θεμάτων που σχετίζονται με το Natura 2000, την προστασία των ειδών και των οικοτόπων, την αξία των υπηρεσιών που σχετίζονται µε τα οικοσυστήµατα, τα χωροκατακτητικά είδη και την κλιματική αλλαγή.
II.1.5)Εκτιμώμενη συνολική αξία
Αξία χωρίς ΦΠΑ: 510 000.00 EUR
II.1.6)Πληροφορίες σχετικά με τα τμήματα
Η παρούσα σύμβαση υποδιαιρείται σε τμήματα: όχι
II.2)Περιγραφή
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV
II.2.4)Περιγραφή της σύμβασης:
Legal Basis:
Regulation (EU, Euratom) No 2018/1046
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Information Materials on Nature and Biodiversity
Reference number: ENV/2020/OP/0015
II.1.2)Main CPV code90700000 Environmental services
II.1.4)Short description:
This tender covers communication activities focusing on the production of information materials supporting the implementation of EU nature and biodiversity policy, by increasing awareness, understanding and support among stakeholders and the general public. It will support the development of more complete, reliable and readily available information on the implementation of the EU biodiversity and nature policy, including issues related to Natura 2000, species and habitats protection, the value of ecosystem services, invasive species and climate change.
II.1.5)Estimated total valueValue excluding VAT: 510 000.00 EUR
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)90700000 Environmental services
II.2.4)Description of the procurement:
Information materials on nature and biodiversity.
Teisinis pagrindas:
Reglamentas (ES, Euratomas) Nr. 2018/1046
I dalis: Perkančioji organizacija
II.1)Pirkimo apimtis
II.1.1)Pavadinimas:
Informacinė medžiaga apie gamtą ir biologinę įvairovę
Nuorodos numeris: ENV/2020/OP/0015
II.1.2)Pagrindinis BVPŽ kodas90700000 Aplinkosauginės paslaugos
II.1.4)Trumpas aprašymas:
Šis konkursas yra susijęs su komunikacijos veikla, kurios tikslas yra sukurti informacinę medžiagą, padedančią įgyvendinti ES gamtos ir biologinės įvairovės politiką, didinant informuotumą, supratimą ir paramą tarp suinteresuotųjų subjektų ir plačiosios visuomenės. Ji padės tobulinti išsamesnę, patikimą ir lengvai prieinamą informaciją apie ES biologinės įvairovės ir gamtos politiką, įskaitant klausimus, susijusius su „Natura 2000“, rūšių ir buveinių apsaugą, ekosistemos paslaugų vertę, invazines rūšis ir klimato kaitą.
II.1.5)Numatoma bendra vertėVertė be PVM: 510 000.00 EUR
II.1.6)Informacija apie pirkimo dalisŠi sutartis suskaidyta į pirkimo dalis: ne
II.2)Aprašymas
II.2.2)Kitas (-i) šio pirkimo BVPŽ kodas (-ai)90700000 Aplinkosauginės paslaugos
II.2.4)Pirkimo aprašymas:
Informacinė medžiaga apie gamtą ir biologinę įvairovę.