Szolgáltatások - 292275-2019
Magyarország-Budapest: Mérnöki tervezési szolgáltatások
2019/S 119-292275
Tájékoztató az eljárás eredményéről
A közbeszerzési eljárás eredménye
Szolgáltatásmegrendelés
Jogalap:
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Tervezési szerz.az„M8 gyorsforg. út M7-Dunaújv.ésDunavecse-Kecskemét közötti sz-án körny.hat.tan.éstan.tervkész.,tov.eng.iéskivit.tervkész.tov.eng.és kivit.terv készítése tárgyában
II.1.2)Fő CPV-kód
71320000 Mérnöki tervezési szolgáltatások
II.1.4)Rövid meghatározás:
Tervezési szerződés az „M8 gyorsforgalmi út M7-Dunaújváros és Dunavecse-Kecskemét közötti szakaszán környezeti hatástanulmány és tanulmányterv készítése, továbbá engedélyezési és kiviteli terv készítése”tárgyában.
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: igen
II.2)Meghatározás
II.2.1)Elnevezés:
Tervezési szerződés az „M8 gyorsforgalmi út M7-Dunaújváros közötti szakaszán környezeti hatástanulmány és tanulmányterv készítése, továbbá engedélyezési és kiviteli terv készítése” tárgyában
Rész száma: 1
II.2.2)További CPV-kód(ok)
71356400 Műszaki tervezési szolgáltatások
71245000 Jóváhagyási és kiviteli tervek, specifikációk
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Feladatok:
— Előzetes Régészeti Dokumentáció,
— Környezeti Hatástanulmány, NATURA 2000 érintettség vizsgálatával,
— Közúti biztonsági hatásvizsgálat,
— Az optimális nyomvonal kiválasztásához szükséges mértékű tanulmányterv
— Engedélyezési terv.
Kiviteli terv elkészítésével kapcsolatos feladatok tekintetében a szerződés hatályba lépésének feltétele a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium elrendeléséről szóló megrendelői tájékoztatás megküldése. Abban az esetben, ha az engedélyes tervek elkészítésével és az építési engedély megszerzésével kapcsolatos feladatokra meghatározott időtartamot követő 12 hónap alatt megrendelői tájékoztatás nem érkezik Tervező felé, úgy az ezen időszak elteltével a szerződés minden további aktus nélkül megszűnik a kiviteli tervek készítésére vonatkozó feladatok tekintetében.
A 2x2 sávos, fizikai elválasztású gyorsforgalmi út, mintegy 50 km-es szakaszára a környezetvédelmi és építési engedélyek megszerzése, útépítési engedélyezési és kiviteli tervdokumentáció készítése M8 gyorsforgalmi útM7-Dunaújváros közötti szakaszán az alábbi, főpályára vonatkozó paraméterek figyelembe vételével:
— koronaszélesség: 20 m,
— forgalmi sávok száma: 2x2,
— forgalmi sáv szélessége: 3,5 m,
— középső elválasztó sáv szélessége: 3 m,
— padkaszélesség: 1,5 m,
— burkolatszélesség: 2x8 m.
Előreláthatólag: 1 db autópálya-autópálya csp., 6 db egyéb csomópont, 1 db komplex pihenő, 2 db egyszerűpihenő válik szükségessé.
— Környezetvédelmi dokumentáció/hatástanulmány készítése, környezetvédelmi engedélymegszerzése, módosítása, ERD készítése,
— Az engedélyezési tervek elkészítése, kisajátítási vázrajzok készítése és záradékolása, területek művelés bőlvaló kivonása (földhivatali, erdészeti elvi engedély megszerzése) valamint a tervi anyaggal kapcsolatos konzultációk és kezelői/szolgáltatói nyilatkozatok beszerzése,
— A kiviteli tervek elkészítése és véglegesítése, továbbá az engedélyezési tervengedélyeztetése, rendelkezésre állás az engedélyezési eljárásokban.
A tervezési szerződés keretében ellátandó feladatok részletes ismertetését a közbeszerzési dokumentumok tartalmazzák.
Ajánlatkérő a felhívás III.1.3) pontjában foglaltak kapcsán az alábbiakat rögzíti:
A teljes körű engedélyezési-, és teljes körű kiviteli terv készítése alatt és híd alatt az Útügyi Műszaki Előírás,Közutak Tervezése Szabvány szerinti kötelező munkarész tartalmat érti.
Közúti biztonsági hatásvizsgálat alatt Ajánlatkérő a 176/2011. (VIII.31.) Korm. rendelet. szerinti tartalom értendő.
Ajánlatkérő gyorsforgalmi út alatt a közutak igazgatásáról szóló 19/1994. (V. 31.) KHVM rendelet 2. §(1) bekezdés szerinti fogalmakat érti.
A nem magyarországi referencia esetén az adott referencia követelmény szerinti a közutak igazgatásáról szóló 19/1994. (V. 31.) KHVM rendelet illetve az Útügyi Műszaki Előírás, Közutak Tervezése Szabvány szerint előírt, megkövetelt tartalmat kell igazolnia Ajánlattevőknek.
Tervezési szerződés az „M8 gyorsforgalmi út Dunavecse-Kecskemét közötti szakaszán környezeti hatástanulmány és tanulmányterv készítése, továbbá engedélyezési és kiviteli terv készítése” tárgyában
Rész száma: 2
90712000 Környezeti tervezés
A 2x2 sávos, fizikai elválasztású gyorsforgalmi út, mintegy 50 km-es szakaszára a környezetvédelmi és építési engedélyek megszerzése, útépítési engedélyezési és kiviteli tervdokumentáció készítése M8 gyorsforgalmi út Dunavecse-Kecskemét közötti szakaszán az alábbi, a főpályára vonatkozó paraméterek figyelembe vételével:
A szakaszon tervezetten 3 db egyéb csomópont, 1 db komplex pihenő, 2 db egyszerű pihenő válik szükségessé.
— Környezetvédelmi dokumentáció/hatástanulmány készítése, környezetvédelmi engedély megszerzése, módosítása, ERD készítése,
— Az engedélyezési tervek elkészítése, kisajátítási vázrajzok készítése és záradékolása, területek művelésből való kivonása (földhivatali, erdészeti elvi engedély megszerzése) valamint a tervi anyaggal kapcsolatos konzultációk és kezelői/szolgáltatói nyilatkozatok beszerzése,
— A kiviteli tervek elkészítése és véglegesítése, továbbá az engedélyezési terv engedélyeztetése,rendelkezésre állás az engedélyezési eljárásokban.
A teljes körű engedélyezési-, és teljes körű kiviteli terv készítése alatt és híd alatt az Útügyi Műszaki Előírás, Közutak Tervezése Szabvány szerinti kötelező munkarész tartalmat érti.
A nem magyarországi referencia esetén az adott referencia követelmény szerinti a közutak igazgatásáról szóló19/1994. (V. 31.) KHVM rendelet illetve az Útügyi Műszaki Előírás, Közutak Tervezése Szabvány szerint előírt,megkövetelt tartalmat kell igazolnia Ajánlattevőknek.