Ajánlati/részvételi felhívás
Jogalap:
2014/24/EU irányelv
I. szakasz: Ajánlatkérő
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Tolmácsolási szolgáltatások biztosítására irányuló keretszerződés
Hivatkozási szám: Frontex/OP/76/2019/MS
II.1.2)Fő CPV-kód79540000 Tolmácsolási szolgáltatások
II.1.4)Rövid meghatározás:
A szerződés tárgya szinkron- és konszekutív tolmácsolási szolgáltatások biztosítása a feladatmeghatározásban részletezett tolmácsolási szolgáltatásokhoz szükséges berendezések bérlésével együtt.
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrendÉrték áfa nélkül: 700 000.00 EUR
II.1.6)Részekre vonatkozó információkA beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
A keretszerződés tárgya a következő:
1) Szakmai szolgáltatások biztosítása szinkron- és konszekutív tolmácsolás területén különböző, a Frontex által Varsóban vagy annak környékén szervezett értekezletek és konferenciák során. A feladatok elsősorban a Frontex vezetői testületének (magas szintű) értekezleteit érintik, azonban a Frontex egyéb események során is igényt tarthat tolmácsolási szolgáltatásokra Varsóban vagy egyéb helyszínen;
2) A tolmácsolási szolgáltatáshoz szükséges berendezések bérlése, amelyek a Frontex kérése szerint kerülnek megrendelésre.
Il-bażi ġuridika:
Direttiva 2014/24/UE
II.1)L-għan tal-ksib
II.1.1)Titlu:
Qafas ta' Kuntratt għall-Provvista ta' Servizzi ta' Interpretazzjoni
Numru ta' referenza: Frontex/OP/76/2019/MS
II.1.2)Kodiċi ewlieni CPV79540000 Servizzi ta' l-interpretazzjoni
II.1.4)Deskrizzjoni qasira:
Is-suġġett tal-kuntratt hu l-provvista ta' servizzi ta' interpretazzjoni simultanja u konsekuttiva flimkien mal-kiri ta' tagħmir meħtieġ marbut mas-servizzi ta' interpretazzjoni kif deskritt fit-termini ta' referenza (l-Anness II).
II.1.5)Stima tal-valur totaliValur mingħajr VAT: 700 000.00 EUR
II.1.6)Informazzjoni dwar il-lottijietDan il-kuntratt huwa maqsum f’lottijiet: le
II.2)Deskrizzjoni
II.2.4)Deskrizzjoni tal-akkwist:
Is-suġġett ta' dan il-qafas ta' kuntratt huwa:
1) Il-provvista ta' servizzi professjonali fil-qasam tal-interpretazzjoni simultanja u konsekuttiva matul id-diversi laqgħat u konferenzi organizzati mill-Frontex ġewwa Varsavja jew fil-qrib tagħha. Dan se jikkonċerna prinċipalment il-laqgħat tal-Bord tal-Amministrazzjoni tal-Frontex (ta' livell għoli) li jsiru ġewwa Varsavja, madankollu, il-Frontex jista' jitlob is-servizzi ta' interpretazzjoni għal avvenimenti oħra ġewwa Varsavja jew post ieħor;
2) Il-kiri tat-tagħmir meħtieġ marbut mas-servizz ta' interpretazzjoni li se jiġi ordnat fuq it-talba tal-Frontex.