Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Työ- ja elinkeinoministeriö – IT-konsultointi 2021–2025 (DPS) – DPS:n sisäinen kilpailutus – TUKI2014- ja Yrtti2-järjestelmien kehittämis- ja ylläpitohanke
II.1.2)CPV-Code Hauptteil72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Työ- ja elinkeinoministeriö toteutti IT-konsultointi 2021–2025 (DPS) dynaamisen hankintajärjestelmän sisäisen kilpailutuksen koskien TUKI2014- ja Yrtti2-järjestelmien ylläpidon ja jatkokehityksen hankintaa.
Tämä hankinta on tehty Hansel Oy:n perustaman dynaamisen hankintajärjestelmän IT-konsultointi 2021–2025 DPS:n sisäisenä kilpailutuksena.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Kilpailutus koski sopimuskautta. Toimeksiannoista sovitaan sopimuskauden aikana.
Hankinnan arvo on ilmoitettu varsinaisen sopimuskauden osalta.
Results of the procurement procedure
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
II.1.2)Main CPV code72000000 IT services: consulting, software development, Internet and support
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)48000000 Software package and information systems