Det glæder os at kunne fortælle, at den nye version af TED-portalen bliver lanceret den 29. januar 2024 (skal bekræftes!) Er du interesseret i at få information om de nye funktioner og forbedringer og fordelene for brugerne? Gå ind og læs vores artikel – så bliver du klogere på det hele.
There are some bugs affecting the way eForms notices are displayed. We are working on solving the problem. In the meanwhile, please check our dedicated page for more information and guidance.
Tjenesteydelser - 294241-2022
Danmark-Aarhus: Drift af kantiner
2022/S 105-294241
Sociale og andre specifikke tjenesteydelser – offentlige kontrakter
Udbudsbekendtgørelse
II.1)Udbuddets omfang
II.1.1)Betegnelse:
Drift af kantine - SOSU Østjylland
II.1.2)Hoved-CPV-kode
55512000 Drift af kantiner
II.1.4)Kort beskrivelse:
Udbuddet omfatter drift af kantiner for SOSU Østjylland. Kantinerne er beliggende i Aarhus N samt Silkeborg. Kundeunderlaget for kantinen i Aarhus er ca. 1100 og i Silkeborg ca. 650. Udover drift af kantiner for SOSU Østjyllands elever og personale, omfatter opgaven levering af mødeforplejning, kursistforplejning samt servicering ved arrangementer.
Der ønskes kantinedrift med en rimelig grad af økologi. Den kommende
leverandør skal kunne levere måltider af høj kvalitet. Visionen er at sikre velsmagende og varieret hverdagsmad, med fokus på det grønne og med kød som tilbehør/tilvalg.
II.1.5)Anslået samlet værdi
II.1.6)Oplysninger om delkontrakter
Kontrakten er opdelt i delkontrakter: nej
II.2)Beskrivelse
II.2.2)Supplerende CPV-kode(r)
II.2.4)Beskrivelse af udbuddet:
Udbuddet gennemføres i henhold til Udbudslovens afsnit 3 (lov nr. 1564 af 15.12.2015) som et offentligt udbud. Udbuddet gennemføres elektronisk via Dansk Servicerådgivnings portal for elektronisk tilbudsafgivelse i EUS Complete Tender Management (CTM Systemet) på https://www.eusupply.com/dsr.asp. Leverandøren skal selv tilmelde sig udbuddet og fremsende tilbud via CTM Systemet. Kun tilbud modtaget via CTM Systemet vil komme i betragtning. Såfremt leverandøren ikke allerede er registreret i CTM systemet, skal dette gøres via hjemmesiden https://www.eu-supply.com/dsr.asp Når der er logget på CTM Systemet, skal der klikkes på linket »Offentliggjorte udbud« og det konkrete udbud findes. Der fås adgang til udbuddet ved at trykke på knappen »Accepter«. Når udbuddet er valgt, skal der besvares en række spørgsmål/vedhæftes relevante dokumenter inden tilbudsfristen.