Ilmoitus tehdystä sopimuksesta
Hankintamenettelyn tulokset
Oikeusperusta:
Direktiivi 2014/24/EU
I kohta: Hankintaviranomainen
II.1)Hankinnan laajuus
II.1.1)Nimi:
Kestävään energiaan liittyvää investointia koskevat foorumit: sijoitusdynamiikan tukeminen EU:ssa
Viitenumero: EASME/H2020/EE/2015/029.
II.1.2)Pääasiallinen CPV-koodi79000000 Liike-elämän palvelut: laki, markkinointi, neuvonta, työhönotto, painatus ja turvallisuus
II.1.4)Lyhyt kuvaus:
Sopimuksen tavoitteena on parhaiden käytäntöjen vaihtojen järjestäminen eri maissa työskentelevien sidosryhmien välillä kestävän energian rahoitukseen liittyvien aiheiden osalta. Sopimuksen erityistavoitteet ovat seuraavat:
1. keskeisten sidosryhmien välisen järjestelmällisen yhteistyön alkuun saattaminen ja käynnistäminen kestävän energian rahoituksen osalta kansallisella tasolla, pääasiassa pyöreän pöydän neuvottelujen järjestämisen ja niiden seurannan avulla,
2. kehittämistä ja kestävään energiaan liittyviä investointeja koskevien valmiuksien kehittäminen menestyvien tai lupaavien investointihankkeiden laajan mainostamisen avulla EU:ssa (mutta aina tietyn maan asiaankuuluvassa asiayhteydessä),
3. EU:n verkostoitumistapahtumien järjestäminen.
II.1.6)Osia koskevat tiedotTämä sopimus on jaettu osiin: ei
II.2)Kuvaus
II.2.2)CPV-lisäkoodi(t)71314300 Energiansäästöä koskevat konsulttipalvelut
II.2.4)Kuvaus hankinnasta: