Építési beruházás - 296464-2017
Magyarország-Budapest: Építési munkák
2017/S 144-296464
Tájékoztató az eljárás eredményéről
A közbeszerzési eljárás eredménye
Építési beruházás
Jogalap:
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Keretmegállapodás az NFSI hatáskörébe utalt építési beruházások megvalósítására Magyarországon.
II.1.2)Fő CPV-kód
45000000 Építési munkák
II.1.4)Rövid meghatározás:
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
45110000 Épületbontás és bontási munka, földmunka
45210000 Magasépítési munka
45262700 Épületátalakítási munka
45262800 Épületbővítési munka
45300000 Épületszerelési munka
45260000 Tetőfedés és egyéb különleges szakipari munkák
45262300 Betonozás
45261400 Szigetelési munkák
45262522 Kőművesmunka
45262600 Különféle különleges szakipari munkák
45313100 Felvonó szerelése
45315100 Villamos gépészeti szerelési munkák
45320000 Szigetelési munka
45324000 Gipszkartonozás
45350000 Gépészeti szerelések
45400000 Épületbefejezési munka
45420000 Asztalos- és ácsipari szerelés
45331000 Fűtés, szellőzés és légkondicionálás szerelése
45421140 Lakatosipari szerelés az ajtók és ablakok kivételével
45430000 Padló- és falburkolás
45442100 Festés
45443000 Homlokzati munka
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
A keretmegállapodás fő tárgya Ajánlatkérő hatáskörébe utalt építési beruházások megvalósítása Magyarországon a keretösszeg erejéig, a kiadásra kerülő közbeszerzési dokumentumok szerint.
Mennyiség: nettó 200 Mrd HUF keretösszeg. Ajánlatkérő fenntartja a jogot, hogy a szerződéses keret ne kerüljön teljes mértékben megrendelésre.
A projekttel érintett részben műemlék épületek (közhasználatú építmény vagy állami/önkormányzati fenntartású intézmények, honvédelmi és/vagy rendvédelmi szervezet létesítmények, egészségügyi intézmények) az építési kornak megfelelő technológiai színvonalon épültek, nem felelnek meg a mai kor hőtechnikai, épületfizikai és épületszerkezeti követelményeinek, így az épületek jelentős hőveszteséggel működnek. Az épületenergetikai beruházás a nyílászárók korszerű szerkezetekre való cseréjét illetve energetikai korszerűsítését is tartalmazza a mindenkor hatályos (jelenleg 7/2006. (IV.24.) TNM) rendelet követelményszintjének való megfeleléssel, törekedve az üzemeltetés energiaköltségeinek minél magasabb megtakarítására. Szükségesek járulékos és kapcsolódó kiegészítő és építési munkák is.
Versenyújranyitásonként a várható főbb feladatok átlagos meghatározó mennyiségei az alábbiak:
— a fűtött tereket a külső tértől (vagy egyéb fűtetlen tértől) elhatároló felületek (a névleges méretek alapján számolva) homlokzati nyílászárók cseréje: 5 000 m2,
— a fűtött tereket a külső tértől (vagy egyéb fűtetlen tértől) elhatároló felületei tekintetében legalább összesen12 000 m2 homlokzati és/vagy lábazati hőszigetelés,
— 3 000 m2 homlokzati hőszigetelés készült tégla vagy kerámia lapburkolattal és/vagy átszellőztetett homlokzatburkolattal,
— a fűtött tereket a külső tértől elhatároló felületei tekintetében 5 500 m2 lapostető vagy zárófödém hő- és vízszigetelése,
— a fűtött tereket a fűtetlen tértől elhatároló felületei tekintetében 3 000 m2 padlástéri és/vagy búvótéri hőszigetelés,
— 400 m2 felületű vagy 200 000 Wp teljesítményű napkollektor és/vagy napelem beépítése és a hozzá szükséges megújuló energia-hasznosító rendszer kiépítése,
— 10 szintes épületben hő- és füstelvezető (RWA) rendszer kiépítése.
Az energetikai korszerűsítést célzó építészeti felújítási munkák az épület külső (vagy egyéb fűtetlen tértől) határoló szerkezeteit érintik és az ezekhez kapcsolódó járulékos és kiegészítő munkákat jelentik túlnyomórészt az épület folyamatos rendeltetésszerű üzemelése mellett. Hőszigetelésre kerülnek az épület(ek) homlokzati (vagy egyéb fűtetlen tértől elválasztó) falai, a lábazatok és a lapostetők, valamint egyes épületek esetén az alsó fűtött használati szint alatti födémnek is. A lapostetők hőszigetelése kapcsán túlnyomórészt szükséges felújítani a lapostetőkön található csapadékvíz elleni szigetelést. Cserélni szükséges a mai energetikai követelményeknek nem megfelelő homlokzati nyílászárókat vagy energetikailag kell korszerűsíteni a nyílászárókat (üvegcsere, tömítések beépítése).
Szükséges kialakítani egyes épületek esetében a fűtési hálózat korszerűsítését, a VRF rendszerű, hőszivattyús hűtési rendszert, a fűtési rendszer szabályozását. Beépítésre kell kerülniük hőcserélőknek és korszerű radiátoroknak, hőleadóknak is, valamint kialakítandó hővisszanyerős szellőzőrendszer, adott esetben hőcserélővel kell szétválasztani a távhővezeték és az épület hőleadó rendszerét. Telepítésre kell kerülnie napkollektoros rendszernek és/vagy napelemes rendszernek és/vagy hőszivattyús rendszernek és/vagy geothermikus rendszernek is.