II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:Referenznummer der Bekanntmachung: 4208498/2021/158
II.1.2)CPV-Code Hauptteil33141110 Verbandsmaterial
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Materiala sanitare PN 2 ATI si transplant (31 de loturi), conform specificatiilor din caietul de sarcini care face parte integranta din documentatia de atribuire si constituie ansamblul cerintelor pe baza carora se elaboreaza de catre fiecare ofertant propunerea tehnica.
Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data-limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 13 zile.
Data-limita de transmitere a raspunsului la solicitarile de clarificari: cu 10 (zece) zile inainte de data-limita de depunere a ofertelor specificata in anuntul de participare [conform art. 160 alin. (2) si art. 161 din Legea 98/2016, modificate prin OUG 107/2017].
II.1.5)Geschätzter GesamtwertWert ohne MwSt.: 4 055 978.00 RON
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
Angebote sind möglich für maximale Anzahl an Losen: 31
Maximale Anzahl an Losen, die an einen Bieter vergeben werden können: 31
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Acoperitor maner lampa chirurgicala cu inel de fixare
Los-Nr.: 28
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33196000 Medizinische Hilfsmittel
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Cant min si max este specificata in caietul de sarcini, al prezentei documentatii.
Manusi chirurgicale sterile, pudrate
Los-Nr.: 23
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33141420 Operationshandschuhe
Cateter pentru nefrostomie cu balon
Los-Nr.: 21
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33141200 Katheter
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 12
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33141113 Bandagen
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 26
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33770000 Hygienepapier
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 3
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33141320 Nadeln für medizinische Zwecke
Pansament transparent hipoalergenic din material elastic, pentru fixarea cateterelor centrale, dim. 10cm/10cm
Los-Nr.: 2
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33141127 Resorbierbare blutstillende Einlagen
Kit/set campuri si componente sterile
Los-Nr.: 19
Pansament cu Argint pentru arsuri 10/10 cm
Los-Nr.: 24
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33141110 Verbandsmaterial
Pansament cu hidrocoloid, echivalent hydrocoll
Los-Nr.: 25
Seringi 1 ml cu ac G27 1/2 detasat
Los-Nr.: 9
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33141310 Spritzen
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 8
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33141641 Sonden
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 5
Seringi 2 ml cu ac G23 0.60*30 mm detasat
Los-Nr.: 10
Pansament steril hemostatic compresiv punctie arteriala
Los-Nr.: 18
Pansament steril hemostatic punctie venoasa
Los-Nr.: 17
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33141220 Kanülen
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 11
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 6
Tufere de tifon de unica folosinta
Los-Nr.: 13
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33141114 Verbandmull
Canule traheale simple cu dublu lumen tip Moore
Los-Nr.: 16
Tampoane absorbante sterile cu fir radio-opac
Los-Nr.: 1
Asept pleural a demeur (permanent)
Los-Nr.: 31
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33141640 Dränvorrichtungen
Sonde endotraheale pentru intubatie orotraheala simpla cu balonas
Los-Nr.: 4
Masca de oxigen cu rezervor
Los-Nr.: 20
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33157110 Sauerstoffmasken
Lame metalice laringoscop fibra optica tip MacIntosh, de unica folosinta
Los-Nr.: 14
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33141411 Skalpelle und Klingen
Cagula din polipropilena netesuta
Los-Nr.: 29
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 22
Umidificator in sistem inchis cu apa sterila si adaptor pentru barbotor 550 ml
Los-Nr.: 27
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33157000 Ausrüstung für Sauerstofftherapie und Beatmungsgeräte
Canule traheostomie cu dublu lumen tip Shiley
Los-Nr.: 15
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 7
Capelina/boneta de unica folosinta cu cozoroc, din polipropilena
Los-Nr.: 30