2. Z postępowania wyklucza się wykonawcę, w stosunku do którego zachodzi którakolwiek z okoliczności, o których mowa w:
a) art. 108 ust. 1;
b) art. 109 ust. 1 pkt 1) – 5) i 7) – 10) ustawy Pzp;
c) art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1),w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1);
d) art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2022 r. poz. 835).
5. Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty, na podstawie art. 126 ust. 1 ustawy Pzp wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona do złożenia w wyznaczonym, nie krótszym niż 10 dni terminie, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych wskazanych w pkt X SWZ.
Usługi - 299183-2022
Polska-Warszawa: Usługi w zakresie napraw i konserwacji elektrycznych i mechanicznych instalacji budynkowych
2022/S 107-299183
Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
Podstawa prawna:
Dyrektywa 2014/24/UE
II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:
Świadczenie usług utrzymania, serwisowych, konserwacyjnych oraz przeglądów okresowych systemów i urządzeń infrastruktury technicznej i teleinformatycznej, zamontowanych w CPD PLI CBD
Numer referencyjny: BA.WZP.26.20.2022
II.1.2)Główny kod CPV
50710000 Usługi w zakresie napraw i konserwacji elektrycznych i mechanicznych instalacji budynkowych
II.1.4)Krótki opis:
II.1.5)Szacunkowa całkowita wartość
II.1.6)Informacje o częściach
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.2)Opis
II.2.2)Dodatkowy kod lub kody CPV
32323500 Urządzenia do nadzoru wideo
45311200 Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
50730000 Usługi w zakresie napraw i konserwacji układów chłodzących
51700000 Usługi instalowania sprzętu przeciwpożarowego
51900000 Usługi instalowania systemów sterowania i kontroli
72250000 Usługi w zakresie konserwacji i wsparcia systemów
42961000 System sterowania i kontroli
II.2.4)Opis zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia są usługi polegające na świadczeniu przez wykonawców wykwalifikowanej obsługi utrzymania, serwisowej, prowadzeniu prac konserwacyjnych oraz dokonywaniu okresowych przeglądów systemów i urządzeń infrastruktury technicznej i teleinformatycznej PLI CBD zamontowanych w Centrach Przetwarzania Danych Platformy Lokalizacyjno-Informacyjnej z Centralną Bazą Danych (CPD PLI CBD), zlokalizowanych w Boruczy (ok. 50 km od Warszawy) i w Siemianowicach Śląskich w okresie 48 miesięcy od dnia podpisania umowy dla następujących systemów i urządzeń:
• Śluza osobowa wraz z czytnikiem tęczówki oka;
• Agregat prądotwórczy;
• System zasilania gwarantowanego UPS;
• Instalacje elektryczne, oświetleniowe, trasy kablowe, linie zasilające;
• System gaszenia pożaru gazem Inergen, system wczesnej detekcji dymu Vesda;
• System telewizji przemysłowej CCTV;
• System kontroli dostępu SKD oraz system sygnalizacji włamania i napadu SSWiN;
• Komora Lampertz'a oraz Sejf ogniotrwały Lampertz'a;
• System zarzadzania budynkiem i monitoringu środowiska BMS;
• Winda towarowa GEDA;
• Klimatyzacja precyzyjna;
• Klimatyzacja komfortu;
• Wentylacja mechaniczna;
• Szafy RACK, jak i listwy zasilające Rittal PDU;
• Podłogi podniesione.
Ponadto przedmiotem zamówienia są dostawy i usługi dodatkowe m.in.:
• modernizacja Systemu Zarządzania Budynkiem i Monitoringu Środowiska BMS polegająca na zakupie, dostawie i wdrożeniu nowego oprogramowania oraz sprzętu,
• modernizacja Systemu Kontroli Dostępu SKD oraz Systemu Sygnalizacji Włamania i Napadu SSWiN polegająca na zakupie, dostawie i wdrożeniu nowego oprogramowania oraz sprzętu,
• modernizacja systemu telewizji przemysłowej CCTV polegająca na zakupie, dostawie i wdrożeniu nowego oprogramowania oraz sprzętu.
2. Szczegółowy opis i wymagania dotyczące realizacji zamówienia zawarte zostały we wzorze umowy, stanowiącym Załącznik nr 1 do SWZ oraz w załącznikach do wzoru umowy.
3. Zamawiający wymaga aby nadzór nad realizacją Umowy przez wykonawcę w osobach Kierownika Projektu pełniony był przez osoby zatrudnione na postawie umowy o pracę przez cały okres trwania umowy. Wykonawca zobowiązany jest do przedstawienia dowodu potwierdzającego zatrudnienie na podstawie umów o pracę ww. osób, każdorazowo na żądanie Zamawiającego w okresie trwania umowy.
4. Zamawiający nie przewiduje wizji lokalnej lub sprawdzenia przez Wykonawcę dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia dostępnych na miejscu u Zamawiającego, o których mowa w art. 131 ust. 2 ustawy Pzp, jako wymogu złożenia oferty.