Lieferungen - 300298-2023
Submission deadline has been amended by:  399487-2023
Rumänien-Colelia: Elektrobusse
2023/S 096-300298
Auftragsbekanntmachung
Lieferauftrag
Rechtsgrundlage:
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
“Achiziție microbuz nepoluant în comunele Colelia și Grindu, județul Ialomița”
Referenznummer der Bekanntmachung: 17467699/2023/1LE
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
34144910 Elektrobusse
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Autoritatea contractanta doreste achizitionarea unui microbuz nepoluat. Prin utilizarea microbuzului electric propus, Autoritatea Contractantă își propune să obțină următoarele beneficii: asigurarea unui transport public eficient, rapid, modern și accesibil; scăderea cotei modale a transportului cu autoturismul personal; reducerea poluării mediului; îmbunătățirea condițiilor de derulare a activităților socio-economice derulate ăn cadrul comunității din Colelia și Grindu.
Sursa de finanțare o reprezintă fonduri externe (fonduri europene) prin prin Planul Național de Redresare și Reziliență, Componenta C10 – Fondul Local, I.1.1 – Înnoirea parcului de vehicule destinate transportului public (achiziția de vehicule nepoluante) și I.1.3 – Asigurarea infrastructurii pentru transportul verde – puncte de reîncărcare vehicule electrice, Titlu apel: PNRR/2022/C10/I.1.1, PNRR/2022/C10/I.1.3, Runda 1, cod Proiect : C10-I1.1-75, conform contractului de finanțare nr. 135255 / 28.11.2022, încheiate între Comuna Colelia și Ministerul Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Administrației.
Echipamentul este un microbuz electric de 22+1 locuri pe scaune, nou și nefolosit, produs în anul 2023, destinat transportului de persoane. Microbuzul trebuie să corespundă clasei B de vehicule, clasă care nu permite locuri în picioare pentru pasageri.
Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor este de 20 zile, autoritatea contractantă va raspunde la solicitarile de clarificări in a 14-a zi inainte de data depunerii ofertelor.
Valoarea totală estimată este de 1.230.675,00 lei fără TVA, formată din:
- 1.230.675,00 lei fără TVA – 1 Microbuz nepoluant
Durata furnizării: maxim 14 luni
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
Wert ohne MwSt.: 1 230 675.00 RON
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Durata furnizării: MAXIM 14 luni