We are happy to announce that the new version of the TED portal is going live on 29.01.2024 (indicative date - to be confirmed!) Interested in discovering the new functionalities, improvements and impact on the users? We invite you to visit our article and find out more about the main new changes and functionalities.
There are some bugs affecting the way eForms notices are displayed. We are working on solving the problem. In the meanwhile, please check our dedicated page for more information and guidance.
Registration is open for our 4th Workshop with TED reusers, on the 14th of December 2023
Works - 301216-2021
Submission deadline has been amended by:  355494-2021
Poland-Katowice: Construction work
2021/S 115-301216
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Zaprojektowanie i wykonanie drogi S1 Kosztowy – Bielsko-Biała, odcinek I/B węzeł „Kosztowy II” (z węzłem) – węzeł „Bieruń” (bez węzła)
Reference number: O.KA.D-3.2410.26.2021
II.1.2)Main CPV code
45000000 Construction work
II.1.4)Short description:
Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie drogi S1 Kosztowy – Bielsko-Biała, odcinek I/B węzeł „Kosztowy II” (z węzłem) – węzeł „Bieruń” (bez węzła).
II.1.5)Estimated total value
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)
45100000 Site preparation work
45110000 Building demolition and wrecking work and earthmoving work
45111000 Demolition, site preparation and clearance work
45112000 Excavating and earthmoving work
45200000 Works for complete or part construction and civil engineering work
45220000 Engineering works and construction works
45221000 Construction work for bridges and tunnels, shafts and subways
45230000 Construction work for pipelines, communication and power lines, for highways, roads, airfields and railways; flatwork
45231000 Construction work for pipelines, communication and power lines
45232000 Ancillary works for pipelines and cables
45233000 Construction, foundation and surface works for highways, roads
71000000 Architectural, construction, engineering and inspection services
71200000 Architectural and related services
71250000 Architectural, engineering and surveying services
71310000 Consultative engineering and construction services
71313000 Environmental engineering consultancy services
71320000 Engineering design services
71322000 Engineering design services for the construction of civil engineering works
71350000 Engineering-related scientific and technical services
71351910 Geology services
71352000 Subsurface surveying services
71354000 Map-making services
71248000 Supervision of project and documentation
II.2.4)Description of the procurement:
1. Przedmiotowy odcinek zlokalizowany jest na terenie województwa śląskiego, w powiatach: mysłowickim i bieruńsko-lędzińskim, na terenie gmin: Mysłowice, Imielin, Lędziny i Bieruń.
Zamówienie będzie realizowane w formule „Projektuj i Buduj”.
Zakres przedmiotu zamówienia, obejmuje wykonanie wszystkich niezbędnych prac do prawidłowego funkcjonowania drogi ekspresowej, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa oraz zarządzeniami Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad.
Wykonawca wykona wszystkie niezbędne opracowania projektowe, uzyska w imieniu i na rzecz Zamawiającego konieczne opinie, warunki techniczne, wszelkie uzgodnienia, pozwolenia, zezwolenia, decyzje i zgody niezbędne dla wykonania Kontraktu zgodnie z Wymaganiami Zamawiającego i Warunkami Kontraktu, wykonana roboty budowlane i uzyska w imieniu i na rzecz Zamawiającego decyzje o pozwoleniu na użytkowanie.
Zgodnie z powyższym w ramach kontraktu Wykonawca będzie miał obowiązek zaprojektować i wykonać w szczególności:
1) drogę ekspresową S1;
2) węzły drogowe: Kosztowy II i Lędziny;
3) przebudowę istniejących dróg w zakresie kolizji z drogą S1;
4) drogi inne niż droga ekspresowa S1, w tym:
— zmiana przebiegu istniejących dróg, w celu przywrócenia naruszonych połączeń drogowych lub zapewnienia dojazdu do nieruchomości,
— dodatkowe jezdnie, zlokalizowane w pasie drogowym drogi S1,
— utwardzenie terenu na potrzeby utrzymania;
5) zatoki do kontroli pojazdów dla służb Policji i Inspekcji Transportu Drogowego;
6) budowę i/lub przebudowę infrastruktury dla pieszych i rowerzystów, skrzyżowań drogi krajowej z linią kolejową;
7) przejazdy oraz wjazdy awaryjne na drogę S1;
8) obiekty inżynierskie;
9) system odwodnienia terenu, w tym urządzenia odwadniające korpus drogowy;
10) urządzenia ochrony środowiska;
11) infrastrukturę dla potrzeb obiektów przy drodze S1;
12) przebudowę kolidujących urządzeń i sieci istniejącej infrastruktury pod i nadziemnej;
13) wyburzenia budynków i obiektów budowlanych, rozbiórkę elementów dróg, przepustów i innych;
14) sieć teletechniczną na potrzeby Zamawiającego;
15) oświetlenie drogowe;
16) organizację ruchu i urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego;
17) oczyszczenie i udrożnienie istniejących urządzeń melioracyjnych
I odbiorników dla skutecznego odprowadzenia wody z pasa drogowego;
18) po zakończeniu pełna rekultywacja terenów zajętych przez zaplecza techniczne i socjalne, plac budowy, drogi tymczasowe – wykonane na potrzeby budowy oraz wszelkich innych terenów przekształconych przez Wykonawcę;
19) wykonanie napraw w zakresie przywrócenia dróg, nieruchomości lub budynków użytkowanych lub uszkodzonych w skutek działań Wykonawcy do stanu technicznego nie gorszego niż przed rozpoczęciem budowy;
20) wznowienie/ustalenie/wydzielenie granic pasów drogowych dróg budowanych w ramach inwestycji, z uwzględnieniem ich projektowanej kategorii wraz z opracowaniem szkicu przebiegu granic tych pasów drogowych;
21) wszelkie roboty wynikające z konieczności podłączenia odcinka do istniejącego układu komunikacyjnego wraz z jego ewentualną przebudową i zmianą organizacji ruchu wynikającą z przyjętych rozwiązań;
22) system zarządzania ruchem;
23) wzmocnienie podłoża gruntowego i zapewnienie stateczności skarp wykopów i nasypów w zakresie dostosowanym do warunków gruntowo-wodnych, z uwzględnieniem m.in. terenów górniczych.
2. Wartość szacunkowa zamówienia powyżej 20 000 000 EUR.